Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.capital.ro/romania-e-in-doliu-un-celebru-cantaret-de-muzica-populara-s-a-stins-din-viata-iuliana-tudor-a-dat-vestea-trista.html

Din pacate nu stiu care-i Ștefan si care-i Andrei dintre fratii Petreuș ca nu prea le-am vazut in actiune nici la TV.   Desi din Maramures, dar nu se plimbau pe jos prin Sighet sa le fi vazut in acele rare ocazii, daca au fost sa onoreze cetatenii sigheteni cu un spectacol, dar nu cand eu am locuit acolo.   Drumurile noastre nu s-au intersectat deloc, nici la mare distanta.  

Imediat dau un telefon acolo sa vad daca cineva-si mai aminteste de mine si are timp sa-mi identifice fratii prin "caracterizarea personajelor" 

Mda, horinca o fo' devina ca a murit primul din frati, mi-au zis localnicii care stiau de mai aproape aceste celebritati care n-au nici un profil macar sa vedem datele de nastere.   Nu s-a gasit nimeni sa redacteze cate-o pagina macar cu ocazia asta ca n-au trecut neobservati pe planeta asta.   Au promovat muzica din Maramures cum n-a facut nimeni, Gheorghe Turda canta pe alta voce si la alt nivel si e mare distanta intre ei pe scenele din Romania si iar nu stiu nimic din activitatea lor.   Au trait o viata placuta ... cantand, precum greierii.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, The Unknown said:

Pai sa postez la Metale muzica populara din Maramu' ...???

Nuș ce drak s-a întâmplat! :biggrin:

Am postat-o acu la „populare”:laugh:

Oricum, cântecul respectiv nu-i din Maramureș!:laugh:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×