Sari la conținut
Forum Roportal
Lizalisa

Probleme cu gazda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

As vrea sa ma ajutati cu sfat cum as putea sa reclam la garda financiara sau oriunde altundeva proprietarii apartamentului pe care il inchiriam pana nu demult.

Problema e urmatoare - in 2009 cand am inchiriat apartament au facut contract la Circa Financiara, dar au declarat doar 120 lei un loc de 375 euro. Conractul acela a expirat in Februarie 2010 si dupa aceia nu au mai facut nici un alt contract. In tot acest timp (2009-2011) am platit cate 375 euro pe luna.

Intrebarea mea e - cum pot sa reclam faptul ca ei nu au declarat veniturile si implicit nu au platit nici un fel de impozite pe venit???

A avut cineva probleme de genul acesta?

Va multumesc pentru ajutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu, ai contract incheiat cu ei, pe 375 de Euro ?

 

Sau, spune ce acte ai tu in posesie care sa ateste spusele tale.

Chitante de plata a sumei mentionate, contractul de inchiriere cu suma stipulata drept chirie, etc.

 

 

Ca daca nu prea ai nimic, si dadeai banii din mana, e destul de dificil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, am contractul de inchiriere facut inca de la inceput in care este scris clar chirie - 375 euro, dar am si alt contract - cel cu circa financiara in care e trecuta suma de doar 120 lei.

Din pacate ambele contracte erau pe 12 luni si au expirat in 2010.

Chiria o plateam in in fiecare luna, dar nu imi dadeau nici o chitanta, hartiuta sau ceva de genul asta :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, am contractul de inchiriere facut inca de la inceput in care este scris clar chirie - 375 euro, dar am si alt contract - cel cu circa financiara in care e trecuta suma de doar 120 lei.

Din pacate ambele contracte erau pe 12 luni si au expirat in 2010.

Chiria o plateam in in fiecare luna, dar nu imi dadeau nici o chitanta, hartiuta sau ceva de genul asta :(

Esti la fel de raspunzatoare, pentru fals in acte publice. Asta, daca nu ma insel. Cel mai bine este sa consulti un avocat specializat pe astfel de probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×