Sari la conținut
Forum Roportal
just a girl

cate fete are dragostea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce simtiti cand va ganditi la dragoste... pur si simplu... poate dragostea sa fie de mai multe feluri? difera de la relatie la relatie? ce simtim pentru prietenii nostri si cum numim acel sentiment?

am deschis topicul asta pentru ca pe un alt topic cineva spunea ca nu simte dragoste pentru prietenii sai. acel sentiment e altceva asemanator cu dragostea? CE? voi ce spuneti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa stii ca nici eu nu simt mare lucru pentru prietenii mei... sunt importanti pentru mine, dar nu exista sentimente profunde sau mai stiu eu ce... (poate am depasit pragul asta si ne stim prea bine).

Iubirea e de 'jdemii de feluri... de parinti, de copil, de frumos, de sot etc... fiecare unica in felul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce simtiti cand va ganditi la dragoste... pur si simplu... poate dragostea sa fie de mai multe feluri? difera de la relatie la relatie? ce simtim pentru prietenii nostri si cum numim acel sentiment?

am deschis topicul asta pentru ca pe un alt topic cineva spunea ca nu simte dragoste pentru prietenii sai. acel sentiment e altceva asemanator cu dragostea? CE? voi ce spuneti?

normal ca dragostea difera de la relatie la relatie. intotdeauna vei simti diferit fata de ce ai simtit anterior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine intotdeauna dragostea a fost o mancare de peste, iar iubirea alta.

Dragoste am simtit numai pt partenerul meu, pt iubitul meu.

Iubire simt pt familie, prieteni.

Daca simt si dragoste si iubire pt acelasi om ma pot considera fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea e tinerete,e varsta,e timp...dragostea e retutindeni.dragostea si iubirea am simtit-o in jurul meu,la fel si ura si invidia.ce simt pt partererul meu?o dragoste nemarginita si neconditionata...cum ma simt langa el?FERICITA!(sunt si momente si ganduri negre,dar concluzia e aceeasi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce simtiti cand va ganditi la dragoste... pur si simplu... poate dragostea sa fie de mai multe feluri? difera de la relatie la relatie? ce simtim pentru prietenii nostri si cum numim acel sentiment?

am deschis topicul asta pentru ca pe un alt topic cineva spunea ca nu simte dragoste pentru prietenii sai. acel sentiment e altceva asemanator cu dragostea? CE? voi ce spuneti?

Dragostea e de atatea feluri, cati oameni exista in lumea asta. Insa un lucru e comun tuturor : Dragostea inseamna :sacrificiu pentru perosana iubita. Am vazut ca ai scris despre prieteni. Da , iubirea adevarata si sincera este o continuare a unei stranse si la fel de sincere prietenii. Cand cunosti bine pe cineva, cand isi cunosc unul altuia trairile sufletesti si , si le inteleg, cand au aceleasi idei despre viata, aceleasi visuri, acelasi mod de a privi lumea , aceleasi idealuri.........atunci acei prieteni se iubesc si nu au cum sa se desparta. Doi oameni care "au acelasi drum al vietii" nu au cum sa fie separati !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubesc pe mama, k1-ul, si asa mai departe....sunt indragostit de prietena mea... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubesc pe mama, k1-ul, si asa mai departe....sunt indragostit de prietena mea...

K-1 nu ai cum sa-l iubesti. K-1 iti place dar nu il iubesti in sensul iubirii unui om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
K-1 nu ai cum sa-l iubesti. K-1 iti place dar nu il iubesti in sensul iubirii unui om.

 

ok,am gresit exemplul. ideea era importanta. a se inlocui k1 cu mama, sora, vara, catelul, purcelul :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
k1 cu mama, sora, vara, catelul, purcelul :yes:

Am vazut ca ai pus pe primumele locuri iubirea pentru membrii familiei, ceea ce e foarte bine ! De acolo provine exemplul iubirii, din familie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×