Sari la conținut
Forum Roportal
Mytzzy

Se asorteaza catifeaua cu satinul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt intr`o mare dilema. in iunie am un bal si mi`am cumparat o rochie neagra de catifea..simplutza.. insa nu stiu din ce material sa`mi cumpar pantofii k sa se asorteze texturile.. sa nu fie in contrast.

de exemplu, catifeaua merge cu satinul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica ai vrea sa iei pantofi din satin?

 

pantofii ar trebui sa-i asortezi la accesorii nu neaparat la rochie.

 

acum la repezeala am gasit aceasta idee de accesorii la o rochie neagra pentru tinuta de seara :)

post-37646-0-86456500-1303242184_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt intr`o mare dilema. in iunie am un bal si mi`am cumparat o rochie neagra de catifea..simplutza.. insa nu stiu din ce material sa`mi cumpar pantofii k sa se asorteze texturile.. sa nu fie in contrast.

de exemplu, catifeaua merge cu satinul?

Nu merge cu satinul. Incearca o pata de culoare. Pantofi de piele rosii, de exemplu, cu o geanta la fel de rosie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde scrie ca nu merge?

 

am vazut odata la televizor rochii facute exact din catifea+ satin. erau absolut superbe.

 

n-au mai aratat si pantofii.

 

daca rochia nu poate fi modificata, merge completata cu accesorii. la negru merge ORICE culoare. chiar si doo culori care sa se asorteze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cativa cm mai sus.

 

really? e doar parerea ta.

 

la un simplu search pe gugal o vei gasi pe jenifer lopez in rochii de catifea+ satin sau matase, vei gasi sacouri, accesorii si haine de copii din catifea+ satin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

really? e doar parerea ta.

la un simplu search pe gugal o vei gasi pe jenifer lopez in rochii de catifea+ satin sau matase, vei gasi sacouri, accesorii si haine de copii din catifea+ satin.

Asa, si? Sarciul pe gugal nu are a face. Daca e pe gugal, nu-i necesar si bun.

Personal, consider combinatia lipsita de gust si o incursiune prin secolul XV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, si? Sarciul pe gugal nu are a face. Daca e pe gugal, nu-i necesar si bun.

Personal, consider combinatia lipsita de gust si o incursiune prin secolul XV.

 

pai exact asta am spus si eu, ca e doar parerea ta subiectiva, nu si cea a stilistilor si creatorilor de moda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am intrebat cu ce material sa asortez rochia de catifea.. la culoare ma gandeam si e sa nu`i iau tot negri ..dar dak nu gasesc ce`mi place mie in bz.. va dati seama k singura culoare kre ramane k alternativa e negru.. si o sa pun accesorii colorate.

mie sincer nu mi se par a merge catifeaua cu satinul ..dar park nici nu`mi displac.. pe de o parte mi se pare k sunt ok.

dar ce ziceti de rochia de catifea si pantofii de lac? :teehee: vi se pare a se asorta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×