Sari la conținut
Forum Roportal
Wahaha

Eminescu necenzurat

Postări Recomandate

Daca aveti careva poeziile necenzurate ale lui Eminescu, mai deocheate sa zicem, sa mi le trimiteti si mie, rogu-va.

Creatiile trebuie cunoscute integral pentru a putea fi apreciate la justa lor

valoare.

Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Povestile lui Creanga sunt mult, mult mai cunoscute decat poeziile omise ale lui Eminescu .

"Pe la genitale e centrul de gravitaţie. Ele se dezvoltă mai

Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu, Ion Creanga a scris "Povestea *ulii"... fiecare scriitor are si o latura mai ascunsa...

 

fiecare scriitor a avut si nopti de betie :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu, Ion Creanga a scris "Povestea *ulii"... fiecare scriitor are si o latura mai ascunsa...

Am gasit eu aceasta poveste. Inca nu am citit-o, doar am tras cu ochiul. Dar va dau linkul Pov. *ulii de Ion Creanga

Parerea mea in legatura cu textele acestea este ca niste scriitori pot scrie despre orice si le trece prin cap orice. Iar cand un scriitor are o idee ii este greu sa se abtina sa nu scrie. Si din motive bine stiute nu au facut publice aceste texte. Dar bine inteles ca au iesit la iveala. Eu zic sa nu-i judecam cu rautate pentru cateva poezii si o proza pt. ca ei tot valorosi sunt (din punct de vedere literar).

 

Daca aveti careva poeziile necenzurate ale lui Eminescu, mai deocheate sa zicem, sa mi le trimiteti si mie, rogu-va.

Creatiile trebuie cunoscute integral pentru a putea fi apreciate la justa lor

valoare.

Am gasit cateva versuri de Eminescu :spiteful: si sper sa mai gasesc. Pregatiti-va!

"Ah, cum nu-i aicea nime/ Sa ma scap de mancarime/ Sa storc botul intre craci/ Sa-i sug maduva din saci".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×