Sari la conținut
Forum Roportal
Merry_28

Nu vrea sa ne mutam impreuna...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O relatie clasica adolescentina. Jobul stabil nu inseamna maturizare obligatoriu. Si copii pot munci. Inclusiv copii de 23 de ani. Poate asta ti-a si placut la baiatul tau, ca e mai tinerel asa la minte.

Ceea ce tu numesti responsabilitati, prietenul tau cred ca le-ar numi "bataie de cap de care nu am chef inca". Asta nu inseamna neaparat ca nu te iubeste sau ca nu are ganduri serioase (FFS sunteti de 5 ani impreuna, daca nu era ceva serios va trecea pana acum). Doar ca nu acum.

E rece cu tine, e distant, e schimbat in vreun fel in rau ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O relatie clasica adolescentina. Jobul stabil nu inseamna maturizare obligatoriu. Si copii pot munci. Inclusiv copii de 23 de ani. Poate asta ti-a si placut la baiatul tau, ca e mai tinerel asa la minte.

Ceea ce tu numesti responsabilitati, prietenul tau cred ca le-ar numi "bataie de cap de care nu am chef inca". Asta nu inseamna neaparat ca nu te iubeste sau ca nu are ganduri serioase (FFS sunteti de 5 ani impreuna, daca nu era ceva serios va trecea pana acum). Doar ca nu acum.

E rece cu tine, e distant, e schimbat in vreun fel in rau ?

 

Nu pot sa zic ca e distant... De un timp am cam intrat in rutina, nu mai suntem ca la inceput, dar cred ca e normal dupa atatia ani de relatie...

Tot timpul mi-am dorit sa fie un pic mai matur...

Eu sunt dispusa sa imi asum toate responsabilitatile necesare pentru a-l avea in fiecare noapte langa mine, si am facut greseala sa cred ca va vrea si el la fel...

 

probabil am exagerat... am luat refuzul lui ca pe o dovada ca nu simte nimic pt mine... tot nu inteleg de ce prefera sa doarma in camera cu taica-su decat in acelasi pat cu mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, asta mai dureaza. Ia-o cu usorul, din cand in cand vezi cum il convingi cu duhul blandetii sa mai ramana peste noapte pe la tine. Dupa un timp se obisnuieste si probabil va sta mai mult pe la tine decat pe acasa.

Voi aveti o relatie normala, numai ca tu vrei mai mult acum, el vrea tot cat voia si pana acum. Eu zic sa o iei usor, sa nu dai cu sabia, ca baiatu' creste si in final o sa vrea si el acelasi lucru.

Tu esti dispusa, tu vrei... Ei bine, el nu este dispus si nu vrea, nu acum. Nu tre sa faci o tragedie din asta - pe sistemul "aaah, e clar ca nu ma iubeste daca nu vrea asta". Io creca te iubeste, dar ajuta-l sa se maturizeze. E tricky, ca tre sa faci asta fara sa isi dea el seama. Si mai trebuie si sa ai rabdare pana obtii rezultate vizibile.

 

tot nu inteleg de ce prefera sa doarma in camera cu taica-su decat in acelasi pat cu mine...

C-asa s-a obisnuit. O sa-i treaca.

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il speriiii draga !!!

in general barbatul e ala care da directia !!!

daca esti prea emancipata !? poate el nu pote prelucra asta

si cu asta il speri !

+

accepta ca are dreptul la opinia si la decizile lui !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×