Sari la conținut
Forum Roportal
Merry_28

Nu vrea sa ne mutam impreuna...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna...

Am nevoie de un sfat... Sunt impreuna cu iubitul meu de 5 ani, amandoi avem 23 de ani, ne intelegem bine si eu mi-as dori sa facem urmatorul pas in relatia noastra, si anume, sa ne mutam impreuna. Eu locuiesc singura, iar el cu parintii. Locuim in acelasi oras, in acelasi cartier. Mi-am luat inima in dinti si i-am spus ce imi doresc. Mi-a raspuns categoric ca nu vrea sa se mute de acasa de la varsta asta, ca se considera prea tanar ca sa faca pasul asta si ca o sa-l faca atunci cand o sa simta... Ca ma iubeste, dar nu vrea sa se mute cu mine, poate peste vreo 2-3 ani. Sunt extrem de dezamagita... Nu stiu ce sa fac, nu ma pot comporta in continuare ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Sunt foarte suparata pe el... Am nevoie de o parere obiectiva... Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obiectiv... E ceva in neregula in relatia voastra de consideri ca trebuie sa va mutati impreuna devreme ce sunteti vecini ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ne mutam impreuna pentru ca imi doresc sa fim cat mai mult timp amandoi, sa impartim totul. Vrem sa avem un viitor comun, dar de ce sa mai asteptam cativa ani ca sa facem lucruri pe care ni le dorim acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe care ti le doresti tu acum. Aveti unghiuri diferite din care priviti problema. El doreste momentan o relatie clasica de tip adolescentin - fiecare la parintii lui si va petreceti un anumit timp impreuna. Tu doresti o relatie de concubinaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau, doar ca nu va doriti acelasi lucru. Daca in asta sta toata relatia voastra din punctul tau de vedere, cauta p-altu' care vrea sa se mute cu tine mai repede.

Baiatul tau nu vrea asta acum. Va dori probabil mai tarziu, cand se va mai maturiza. De curiozitate, stii ce presupune mutatul impreuna ? Aveti job-uri ? Veti fi obligati sa locuiti cu parintii unuia dintre voi, nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amandoi avem servici stabil, eu locuiesc singura inca din liceu, deci ma descurc destul de bine la treburi casnice. Nu va trebui sa locuim cu parintii, deoarece se va muta la mine.

Stam foarte mult la mine, de obicei dupa-masa, singura chestie e ca seara pleaca si doarme acasa. De-asta nu-mi explic de ce nu vrea, pentru ca face la mine aceleasi lucruri pe care le face si acasa (dormit, spalat, calculator etc.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa il intelegi..eu stiu ca asta e dorinta ta, dar trebuie sa ti cont si de al lui

 

Si scorpionul are mare dreptate habar nu am ce varsta are dar il vad un om intelept si cu ''scaun la cap''.tine cont de parerile lui...

 

P.S Scorpionule mai intra si la postarea mea ca am mai dat un raspuns si as vrea un raspuns...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amandoi avem servici stabil, eu locuiesc singura inca din liceu, deci ma descurc destul de bine la treburi casnice. Nu va trebui sa locuim cu parintii, deoarece se va muta la mine.

Stam foarte mult la mine, de obicei dupa-masa, singura chestie e ca seara pleaca si doarme acasa. De-asta nu-mi explic de ce nu vrea, pentru ca face la mine aceleasi lucruri pe care le face si acasa (dormit, spalat, calculator etc.)

Cat timp petreceti voi impreuna, in medie, saptamanal ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca lui ii este frica de responsabilitati. Eu sunt obisnuita cu tot ce presupune intretinutul unei case, dar el nu, si poate de-asta ezita...

Probabil se gandeste ca dupa mutat vine si casatoria, un copil... si asta il cam sperie.

 

Cat timp petreceti voi impreuna, in medie, saptamanal ? :think:

 

 

cam 3-4 ore zilnic in timpul saptamanii (aproape tot timpul liber), iar in week-end ceva mai mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×