Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Bad Y! Messenger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda..pacatosul messenger.

Am o problema destul de serioasa si vreau sa stiu daca cineva a mai patit ceea ce am patit si eu si daca cumva a gasit un remediu pentru asa ceva.

De cateva saptamani nu-mi citeste numele contactelor ci imi arata doar ID-urile.

L-am lasat in pace in speranta ca-si revine. Nu s-a intamplat nimic. L-am dezinstalat/reinstalat tot nimic...

Am fost la prieteni in vizita m-am logat de la ei de acasa; a citit INSTANT contactele si le-a afisat.

Am incercat fara firewall, am instalat messengerul direct de pe site-ul lor; am reinstalat Windows-ul si apoi instalat si messenger-ul.Tot nimic !

A mai patit cineva asa ceva ?

 

(Ah, inca ceva: nu merge nici transferul de fisiere, nu-mi uploadeaza pozele, nu vad pozele celorlalti din lista si nici jocurile nu merg.)

Si da, am instalat Java Runtime Enviro si Macromedia Flash Player si Shockwave pe sistem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Curios , si eu am avut aceeasi problema ca si tine , insa dupa vreo 2 zile si-a revenit messengerul singur si nu a fost nevoie sa "intervin" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ma adaug si eu la aceeasi lista ca si voi! Si eu am patit asa ceva si tot singur si-a revenit! M-am interesat si unii spun ca versiunea de messenger de pe site-ul lor are de multe ori probleme iar altii spun ca e de la furnizorul de internet printr-o restrictie de pe server-ul lor. Incearca totusi sa iti pui o versiune mai veche de messenger si vezi daca rezolvi ceva! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am patit si eu aceeasi chesti dar tot de la sine sa reparat cred ca e vorba de net sau de serverele de la yahoo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...N-am avut nici o problema luni de zile cu messengerul,si la un moment dat m-am gandit sa-mi instalez multimessenger pt YM8(erau 2 fisiere yahoo.reg si multiyahoo.reg).Si am observat ca nu-mi mai apareau pozele sau avatarele celor din lista.Mi-am dezinstalat messengerul si l-am instalat din nou si o nu am mai instalat multimessengerul dar aceeasi problema.Dupa un timp mi-am formatat si hardul am instalat din nou toate programele si yahoo messenger 8 de pe site-ul oficial.Acum am aceeasi problema:pozele sau avatarele celor din lista imi apar la inceput cand intru pe messenger dar cand mai intra cineva nou sau iese si intra din nou,nu-mi mai apare poza sa decat daca ies eu de pe mess si intru din nou.Va rog spune-ti si mie de unde vine aceasta problema.Este de la retea sau acele fisiere de yahoo multimess pe care le-am avut odata...? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×