Sari la conținut
Forum Roportal
canon

dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce faci cand persoana de langa tine spune ca nu te mai iubeste si ca ar vrea ca totul sa fie ca la inceput?

daca faci tot posibilul sa o tii langa tine si ea iti inseala asteptarile, ce faci?

poti avea incredere in ea(persoana iubita) daca iti spune ca te iubeste dar pe la spate face altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce faci cand persoana de langa tine spune ca nu te mai iubeste si ca ar vrea ca totul sa fie ca la inceput?

daca faci tot posibilul sa o tii langa tine si ea iti inseala asteptarile, ce faci?

poti avea incredere in ea(persoana iubita) daca iti spune ca te iubeste dar pe la spate face altceva?

 

Acum depinde de ce-a facut,cat de grav este,de ce crezi tu totusi ca nu te mai iubeste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce faci cand persoana de langa tine spune ca nu te mai iubeste si ca ar vrea ca totul sa fie ca la inceput?

daca faci tot posibilul sa o tii langa tine si ea iti inseala asteptarile, ce faci?

poti avea incredere in ea(persoana iubita) daca iti spune ca te iubeste dar pe la spate face altceva?

 

Eu n-am inteles...Iti spune ca nu te mai iubeste sau ca te iubeste?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-am inteles...Iti spune ca nu te mai iubeste sau ca te iubeste?!

imi spune ca tine la mine, dar ca ar vrea sa fie ca la inceput

azi, fara sa vreau, am aflat ca e indragostita de unu de pe messenger, ca ar vrea sa se duca la el, ca poate EL e sufletul ei pereche.

cand i-am spus, a zis ca nu e adevarat, ca si-a dat seama ca ma iubeste doar pe mine.

oare poti asa usor sa dai cu piciorul la aproape 3 ani de casnicie?

spuneti-mi si mie ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi spune ca tine la mine, dar ca ar vrea sa fie ca la inceput

azi, fara sa vreau, am aflat ca e indragostita de unu de pe messenger, ca ar vrea sa se duca la el, ca poate EL e sufletul ei pereche.

cand i-am spus, a zis ca nu e adevarat, ca si-a dat seama ca ma iubeste doar pe mine.

oare poti asa usor sa dai cu piciorul la aproape 3 ani de casnicie?

spuneti-mi si mie ce sa fac?

Poate ca n-ar fi trebuit sa-i spui ca stii despre cel de pe messenger...Daca vrei cu adevarat sa-ti salvezi casnicia, trebuie sa lupti pentru asta...Cum? Nu stiu sa-ti spun, tu singur ar trebui sa stii in ce fel...Incearca sa stai de vorba cu ea...Comunicarea este foarte importanta in astfel de situatii...Gandeste-te ce a fost la inceput si acum nu mai este...Aici probabil ca este "buba"...Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca n-ar fi trebuit sa-i spui ca stii despre cel de pe messenger...Daca vrei cu adevarat sa-ti salvezi casnicia, trebuie sa lupti pentru asta...Cum? Nu stiu sa-ti spun, tu singur ar trebui sa stii in ce fel...Incearca sa stai de vorba cu ea...Comunicarea este foarte importanta in astfel de situatii...Gandeste-te ce a fost la inceput si acum nu mai este...Aici probabil ca este "buba"...Parerea mea...

stii, uneori imi doresc cu toata fiinta sa lupt pentru ea.Dar cine imi garanteaza ca daca a fost acum nu va fi si altadata?

Stau si ma gandesc unde oare am gresit... sau cu ce am gresit si nu-mi pot da seama...imi pun intrebari la care nu gasesc raspunsuri...oare e asa de greu sa gasesc raspunsuri?

Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii, uneori imi doresc cu toata fiinta sa lupt pentru ea.Dar cine imi garanteaza ca daca a fost acum nu va fi si altadata?

Stau si ma gandesc unde oare am gresit... sau cu ce am gresit si nu-mi pot da seama...imi pun intrebari la care nu gasesc raspunsuri...oare e asa de greu sa gasesc raspunsuri?

Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?

cine iti garanteaza?...inima...

daca vrei sa-ti dai seama unde ai gresit....afli sigur raspunsurile la sotia ta...este singura care iti poate lumina mintea...

cel mai bine este sa vb cu ea deschis si sa afli unde "ati" gresit....si unde este buba.....

nu e usor sa dai cu piciorul la o casnicie care,banuiesc,s-a intemeiat dintr-o dragoste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii, uneori imi doresc cu toata fiinta sa lupt pentru ea.Dar cine imi garanteaza ca daca a fost acum nu va fi si altadata?

Stau si ma gandesc unde oare am gresit... sau cu ce am gresit si nu-mi pot da seama...imi pun intrebari la care nu gasesc raspunsuri...oare e asa de greu sa gasesc raspunsuri?

Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?

 

Daca iti doresti cu toata fiinta, nu ar trebui sa-ti problema existentei unei garantii...Scuza-ma, dar din start cred ca gresesti...O casatorie se poate desface si dupa 20 de ani, nu numai dupa 3 ani...

Acum mai depinde si de varsta pe care o aveti amandoi...Poate ca nu tu te-ai schimbat, ci ea...

Daca as fi in locul tau, as sta de vorba cu ea si as intreba-o ce ar trebui sa fie ca la inceputul casniciei si acum nu mai este...Cat timp isi petrece pe messenger?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca statul pe messenger ar fi cauza...eu stau foarte mult timp..si asta nu mi-a afectat casncia ..de 11 ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca statul pe messenger ar fi cauza...eu stau foarte mult timp..si asta nu mi-a afectat casncia ..de 11 ani...

Nici nu am spus ca asta ar fi cauza...Canon a spus ca cel pe care l-a gasit l-a intalnit pe mess, si asta presupune ca au stat destul de vorba si inca mai stau daca ea a ajuns sa gandeasca ca EL este sufletul pereche...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×