Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

Idee de afacere

Postări Recomandate

1. Pretul unei masini de spalat este accesibil aproape oricui, cel putin in aglomerarile urbane, unde ai putea deschide asa o afacere.

2. Trebuie sa stai acolo cel putin o ora cat dureaza un ciclu de spalare, timp in care, acasa poti face multe lucruri, deci e o economie de timp.

3. Romanul este prea mandru ca sa se afiseze cu sacosa de haine murdare mergand la spalatorie, adica "ce-o sa zica vecinul, ca n-am bani sa-mi iau o masina de spalat?"

4. etc

 

Astea sunt doar ipotezele mele, s-ar putea sa gasesti clienti care sa prefere varianta ta, asta daca o combini cu o alta idee despre cum sa-si petreaca clintul timpul in mod placut (o cafea, o gogoasa etc)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Pretul unei masini de spalat este accesibil aproape oricui, cel putin in aglomerarile urbane, unde ai putea deschide asa o afacere.

 

 

Nu-i vorba de lipsa de bani neaparat, doar n-om fi noi, romanii, mai bogati ca americanii care folosesc asa ceva.

Ar putea fi utile pentru :

 

1. studentii care stau la camine

2. cand ti se strica masina proprie

3. alte situatii (de exemplu eu stau cu chirie

si unde locuiesc acum nu am masina, nici n-as cumpara pentru ca apoi trebuie sa o car dupa mine)

 

 

 

In privinta snobismului romanului care nu s-ar afisa cu hainele murdare prin oras, sunt de acord, dar la nevoie, ar face-o si pe asta :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vorba de lipsa de bani neaparat, doar n-om fi noi, romanii, mai bogati ca americanii care folosesc asa ceva.

Americani au apucat sa foloseasca sistemul asta de pe vremea cand aceste masinarii aveau preturi prohibitive, iar in momentul in care au devenit accesibile, aveau deja cultura mersului la "Landromat".

 

Ar putea fi utile pentru :

1. studentii care stau la camine

2. cand ti se strica masina proprie

3. alte situatii (de exemplu eu stau cu chirie

si unde locuiesc acum nu am masina, nici n-as cumpara pentru ca apoi trebuie sa o car dupa mine)

Sunt bine identificate situatiile astea. Bravo!

 

In privinta snobismului romanului care nu s-ar afisa cu hainele murdare prin oras, sunt de acord, dar la nevoie, ar face-o si pe asta :D

Snobismul asta nu e o regula. Eu nu am nicio jena sa-mi spal masina in fata blocului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×