Sari la conținut
Forum Roportal
Coae kida

Probleme cu familia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

post-331986-0-16134600-1302610249_thumb.jpg am si eu o problema ...cand aveam 6 ani mama a plecat in spania ..sa despartit de tata am ramas cu bunica, acum am 14 ani jum nu ma mai inteleg cu ea deloc nu ma lasa sa am un prieten ...e foarte stricta cu mine ...mie dor de mama simt ca am nevoie de ea nu pot sa mai stau cu bunica nimeni nu ma intelege ..:-<si de multe ori...imi vine sa ma omor...mereu cand vb cu mama la tel spune k o sa vina acasa ...dar nu mai pot sa stau fara ea am multa nevoie de ea ....un sfat ? :o3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa traiesti in armonie cu bunica ta. Se pare ca ea a ramas cu adevarat stalpul tau si e aproape de tine.

La varsta ta, daca vrei sa ai mai multa libertate - just mi se pare sa ii demonstrezi bunicii tale ca poti lua responsabilitai in carca, si poate avea incredere in tine.

Incearca sa vorbstid eschis cu ea, sa ii explici ca esti la varsta la care simti nevoia sa ai mai multa libertate, dar in acelsi timp poti sa fii si responsabila. In lume sunt multi oameni rai care pot profita de naivitatea tinerilor adolescenti. Bunica ta te iuebste si probabil fiindu-i teama sa nu nu greseasca in educarea ta, e putin mai stricta.

 

Insa putina intelegere a ta si recunostinta - pt ca ea totusi iti pune mancare pe masa, si haine in dulap si se inetreseaza de tine - poate face minuni, daca discuti frumos cu ea incepand cu 'bunica draga'

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×