Sari la conținut
Forum Roportal
sarraa

am nevoie de un sfat urgent

Postări Recomandate

Am un laptop toshiba...iar problema lui este ..in momentul in care ruleaza un film sau un videoclip pe dvd merge inacat si la un momentdat se opreste de tot..cand ascult cd cu muzica totul e ok.

problema cu opritul mai apare si unele momente cand sunt pe net..dar mai rare..

imi puteti spune de la ce are aceasta problema aparuta de curand...am reformatat laptopul..si tot la fel face...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un laptop toshiba...iar problema lui este ..in momentul in care ruleaza un film sau un videoclip pe dvd merge inacat si la un momentdat se opreste de tot..cand ascult cd cu muzica totul e ok.

problema cu opritul mai apare si unele momente cand sunt pe net..dar mai rare..

imi puteti spune de la ce are aceasta problema aparuta de curand...am reformatat laptopul..si tot la fel face...

 

 

 

Nu inteleg exact la ce te referi prin oprit...

Se opreste laptop-ul, sau filmul ?

Daca ii filmul atunci probabil ii o problema de codecuri...

Da mai multe informatii te rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand fa-ti ordine in codecuri - iti recomand codecuri de pe siteu-ri specializate.

Si incearca sa-ti cureti coolerul procesorului. Sa-r putea ca atunci cand este solicitat putin mai mult sa se incalzesaca si datorita prafului sa nu-si faca treaba coolerul.

De asemnea laptopul trebuie tinut pe o suprafata plana lucioasa astfel incat sa poata sa traga ventilatoarele de dedesubtul lui aer pentru a-l putea raci. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand fa-ti ordine in codecuri - iti recomand codecuri de pe siteu-ri specializate.

Si incearca sa-ti cureti coolerul procesorului. Sa-r putea ca atunci cand este solicitat putin mai mult sa se incalzesaca si datorita prafului sa nu-si faca treaba coolerul.

De asemnea laptopul trebuie tinut pe o suprafata plana lucioasa astfel incat sa poata sa traga ventilatoarele de dedesubtul lui aer pentru a-l putea raci. :jester:

 

BUna...el sta pe o suprafata plana si lucioasa...pe birou,cat despre codecuri am instalat acemega codecspack ,daca crezi ca m-ar ajuta si altele astept siteuri-le tale...cum se curata coolerul?..multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×