Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Cimitire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu exact unde trebuie deschis un astfel de topic. Mi se pare ca sunt prea putine cimitire in lume, fata de cati oameni sunt. Care e faza ? Se recicleaza spatiul cimitirelor ? Dupa niste ani, suntem dezgropati si aruncati cine stie pe unde, pentru a face loc altora ? :mellow:

Nu trebuie sa fii atat de grav. Crede-ma, exista loc pentru toata lumea. Si, cunosc cazuri cand s-a reciclat spatiul cimitirelor.

Editat de humea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Strabunicii mei si-au cumparat sicrie cu ani buni inainte sa moara. Cati dintre noi avem un astfel de comportament grijuliu sau vom avea? Se pune si asa problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

costa incinerarea.

in cooroo gol in cearsaf, ca evreii, pus intr-o lada de lemn si pa. Parca ce stii tu ce fac ei cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere cresterea mortalitatii in tara noastra in raport cu scaderea natalitatii,este lesne de inteles de ce pe unii dintre noi ii ingrijoreaza ,,spatiul de depozitare,, a ramasitelor pamantesti.Cine stie,poate vor face cimitire pe Luna,si-n acest fel se va rezolva problema?! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un mormant incap, de regula, trei morti. Dupa 7 ani ai posibilitatea sa dezgropi un mort si sa ii depozitezi oasele la picioarele celorlalti doi. Iaca asa se mai face un loc. Si tot asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar este atata pamant nelucrat, de asta ne facem probleme ca nu sunt cimitire? pe mine ma inspaimanta toate acele obiceiuri legate de inmormantare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar este atata pamant nelucrat, de asta ne facem probleme ca nu sunt cimitire? pe mine ma inspaimanta toate acele obiceiuri legate de inmormantare

Asa este. Consider ca toate aceste obiceiuri legate de inmormantari prelungesc agonia, suferinta fiecaruia dintre noi. Nu spun ca trebuie sa-i uitam pe cei dragi, dar cel mai bine pentru psihicul nostru ar fi sa ne amintim de lucrurile si faptele frumoase care ne va fi legat de dansii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa stiu ceva,acum,in acest moment cine vorbeste:omul de stiinta,politicianul,Dumnezeu sau Diavolul din tine?</div><div>Asta ca sa stiu, cine este Sika!

Eu sunt doar un biet si umil ...OM! ... Cu toate cele bune si toate greselile sale facute mereu doar din dorinta de a face un bine ... care il fac sa para diavol in ochii acelora fata de care am gresit, si poate "Dumnezeu mantuitor" mai ales pentru familia si prietenii mei

 

Sika,omul de stiinta este si Dumnezeu si Diavolul laolalta, si oricat ai incerca sa ma contrazici nu vei reusii,deoarece stiinta care a avut ca scop distrugerea a fost alcatuita din acei oameni de stiinta.

Nu exista nici un alt Dumnezeu dar nici un alt Diavol ...decat insusi Omul bun sau cel nebun!

 

Diferenta intre Dumnezeul OM si Diavolul cu aspect uman ...este ca primul se bazeaza si actioneaza manat de Constiinta SA(si aceasta il face sa devina OM=Dumnezeu ... iar celui de al 2-lea ... ii lipseste constiinta ... motiv ptr care suplineste absenta acesteia cu diverse interese egoiste.

Cand o sa intelegi asta ...o sa intelegi de ce unii oameni de stiinta si-au pus daruit experienta si cunostintele ptr a crea arme de distrugere in masa.

Editat de Sikaryan
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×