Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua...eu imi doresc foarte mult un pisoias..maxim de 5 luni British Shorthair Silver Tabby imi doresc ca voi sa intelegeti ca iubesc toate animalele am si o broscuta testoasa...dar doresc si o pisica...daca ma puteti ajuta va voi fii recunoscatoare!!!uitati broscuta...post-102747-0-16054400-1301769080_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eee te cred si eu am vrut din asta, dar nu am gasit nici un donator si nici sute de euro nu am fost in stare sa dau pe una sa o cumpar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau un pisoi obisnuit, dar sa fie de sex masculin si din Slatina .

 

Ar fi bine sa nu fie purecos si sa nu aiba blana alba sau neagra taciune .

 

Nici nume nu as dori sa aiba, mai ales nume complicate de genul Matilda Cerasela Maria Mirabela .

 

Eu gasisem un pisic la cateva blocuri distanta de blocul meu, pisic pe care acu o luna l-am hranit si care atunci cand treceam prin zona era bucuros sa ma revada si sa ne jucam impreuna, dar azi cand sa-l iau acasa, aflai ca are totusi stapani, dar sta pe afara pentru ca nu prea se intelege cu cainele, asa ca nu-l mai luai pentru ca nu e frumos sa iei pisoiul altora .

 

Ieri am pus mana pe un pisic care era pisicul blocului ( nu al blocului meu) , dar au plans toti tancii la unison cand au vazut ca le-am luat jucaria, mai ales ca boracimea a avut grija de pisoiul asta toata iarna si le parea rau sa-l ia cineva .

Pisoiul ar fi vrut sa vina si mi-a placut de el ca era vioi si foarte preocupat sa prinda niste pasarici, motiv pentru care era suit intr-un copac . Pisoiul se numeste Emil .

 

Un alt motan de care nu am avut parte a fost Berlioz, un motan de 9 luni, alb cu negru, motan care mi-a fost dat pentru ca era al patrulea pisoi din gospodarie .

Nu am avut parte de el pentru ca dupa trei zile au venit dupa el nepotii stapanului pisoiului, pentru ca Berlioz era singurul pisoi care statea sa fie incaltat cu sosete si sa i se puna in cap caciulita de Mos Craciun .

Chiar daca stapanul celor patru pisoi mi-a oferit alt pisoi, la alegere, m-am gandit ca poate o sa le para iar rau si dupa ala, asa ca m-am lipsit .

 

Mi-a promis cineva de pe forum ca imi daruieste un pisoi, deparazitat si vaccinat :pope: si tare m-am bucurat, dar persoana respectiva nu a mai dat niciun semn de viata .

 

Eu am avut un pisoi floriu, care se numea Bolek si care a fost omorat si aruncat intr-o fantana de persoane necunoscute .

Bolek plecase dupa pisicute si imi pare foarte rau ca nu s-a mai intors, pentru ca il aveam de mic si era foarte vioi .

 

Altcineva mi-a promis un pisoi care semana cu Bolek, dar nu l-am luat pentru ca nu prea ar fi vrut sa mi-l dea, pentru ca "are ce sa manance si prinde soareci" . Precizez ca persoana respectiva mai avea o pisica iar pisoiul asta era chiar puiul lui Bolek .

 

Am mai avut si o pisica de la cineva, Matilda Cerasela Maria Mirabela, dar n-am avut parte de ea, cu toate ca ne acomodasem bine impreuna . Si dupa asta a venit stapana sa o ia, pentru ca a ajuns ea la concluzia ca ii lipseste foarte mult pisica aia, chiar daca e cam nebuna .

Mie imi placea de Matilda Cerasela Maria Mirabela pentru ca era o pisica educata, curata si castrata, dar n-a fost sa fie .

 

Pisoiul o sa stea la casa si o sa am mare grija de el . Pana sa-l duc la mama o sa stea la mine in apartament si cred ca o sa ne intelegem .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am gasit pisoi .

Din pacate mama nu se uita cu atentie la sexul lui si in loc sa avem un motanel avem o pisicuta .

 

Pun si prima poza pe care i-o facui .

 

Alternativa ar fi fost un motanel mioncoşit .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare! Tu cautai disperat un motan si nu aveai parte de niciunul, iar altii nu stiu cum sa ii dea spre adoptie.

Am avut, asta-vara, cinci motanei. Patru erau frati, unul era gasit ulterior. Pana la urma am reusit sa ii integram grupului de la bloc, i-am dat afara deci. Numai unul a mai ramas. Mai stim de soarta altuia, l-a luat o tanti din blocul vecin. Ceilalti trei au disparut. :(

Unde erai vara trecuta?! Ti-l aduceam la Slatina, unde voiai, numai sa vrei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pisici pentru vanzare sau donatie dar stiu crescatori de pisici British Shorthair. Si mie imi place la nebunie aceasta rasa :roll: si imi voi lua un astfel de pisoi :yes: .

Poti suna la edit la o doamna din Iasi care deocamdata cauta un motan pentru monta (asta inseamna ca in aprox. 2 luni:doh:, daca nu e prea mult), vei putea lua un pui. Daca vrei un pui cu pedigree, garantie, microcip, pasaport poti cauta aceasta rasa pe edit sau poti intra direct pe edit sau pe edit unde vei gasi pisici de mai multe culori. Cred ca ar fi locul perfect daca nu ar exista posibilitatea sa te inscrie pe o lista de asteptare si sa dai 400-500 de euro pe o pisica dar, crede-ma, nu iti va parea rau :good: ! Decat sa cumperi un pui de la petshop unde este f. probabil sa fie adus din import Ungaria, Ucraina sau Moldova si sa aiba o boala virala sau genetica, mai bine dai mai multi bani pe el si esti mai linistit :o: . La edit sunt singurele felise inregistrate din tara. Asta inseamna mai mult decat crezi... Sunt si foarte frumosi !

Editat de BlueSugar
Scos numar de telefon si site-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu reusesc sa inteleg de ce sa dai 500 euro pe o pisica? :stars:

sunt atatea pisici pe strazi, abandonate....offfff, in ce lume traim, Doamne? :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu reusesc sa inteleg de ce sa dai 500 euro pe o pisica? :stars:

sunt atatea pisici pe strazi, abandonate....offfff, in ce lume traim, Doamne? :blink:

 

 

probabil ca n-are ce face cu banii.... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca n-are ce face cu banii.... :D

 

pai atunci sa ia o pisica abandonata de pe strada si sa doneze cei 500 de euro unui centru care se ocupa cu animale abandonate...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci sa ia o pisica abandonata de pe strada si sa doneze cei 500 de euro unui centru care se ocupa cu animale abandonate...

 

 

Bine zici, chiar daca iubesc animalele, pentru mine prioritate o au oamenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×