Sari la conținut
Forum Roportal
Septy92

UBB Cluj - FSEGA - Marketing

Postări Recomandate

Buna tuturor :lol:

Dupa o indelungata cercetare si dupa un "razboi cumplit" cu toate informatiile de pe internet( :hi: ) mi-am gasit "chemarea" :doh:

Am ales sa merg la Marketing din cadrul catedrei de Stiinte Economice si Gestiune a afacerii a facultatii UBB din Cluj.

Doresc ca pe tot parcursul facultatii sa invat cat mai mult despre tot ceea ce inseamna Marketing si in paralel sa invat cat mai multe limbaje de informatica(in special cele pentru internet: html,php,mysql,etc.) pentru a ma putea evidentia in marketing online(atat singur cat poate si in cadrul unei firme-----pe internet poti castiga bani frumosi...dar trebuie sa stii cum sa atragi clienti---lucru pe care il gresesc de fiecare data :doh: ) +participarea la cat mai multe cursuri cu acoperire internationala(CISCO,CAMBRIDGE,etc.)

Singura mea problema in momentul de fata este ca nu stiu foarte multe despre aceasta facultate.

M-am uitat peste tematica si pare OK din punctul meu de vedere.

 

Ma puteti ajuta si pe mine cu diferite informati?

Cum este cu cazarea,inscrierea(m-am cam incurcat cu asta),profesori,studenti,media minima si maxima la buget si plata din ultimi ani,etc.

Multumesc :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor :lol:

Dupa o indelungata cercetare si dupa un "razboi cumplit" cu toate informatiile de pe internet( :hi: ) mi-am gasit "chemarea" :doh:

Am ales sa merg la Marketing din cadrul catedrei de Stiinte Economice si Gestiune a afacerii a facultatii UBB din Cluj.

Doresc ca pe tot parcursul facultatii sa invat cat mai mult despre tot ceea ce inseamna Marketing si in paralel sa invat cat mai multe limbaje de informatica(in special cele pentru internet: html,php,mysql,etc.) pentru a ma putea evidentia in marketing online(atat singur cat poate si in cadrul unei firme-----pe internet poti castiga bani frumosi...dar trebuie sa stii cum sa atragi clienti---lucru pe care il gresesc de fiecare data :doh: ) +participarea la cat mai multe cursuri cu acoperire internationala(CISCO,CAMBRIDGE,etc.)

Singura mea problema in momentul de fata este ca nu stiu foarte multe despre aceasta facultate.

M-am uitat peste tematica si pare OK din punctul meu de vedere.

 

Ma puteti ajuta si pe mine cu diferite informati?

Cum este cu cazarea,inscrierea(m-am cam incurcat cu asta),profesori,studenti,media minima si maxima la buget si plata din ultimi ani,etc.

Multumesc :P

 

 

Este o alegerea buna, putem sa iti spunem ca directia incotro te indrepti este buna, este de viitor. Cel mai important este sa nu te pierzi pe parcurs, sa devii un profesionist si foarte important sa stii unde vrei sa ajungi, stabileste-ti un tel. Stiu atatea cazuri cand aceeasi persoana, cu aceeasi pregatire intr-un oras de exemplu are succes, iar in altu nu. Analizeaza si informeaza-te continuu pentru a avea succes. Marketingul nu va disparea decat daca nu va mai fi cerere si oferta pe piata.

Pentru tinerii pasionati de marketing s-a infiintat recent clubul young marketers club in Cluj, cauta-i si inscrie-te. Exista si o pagina pe facebook a clubului. Se cauta tineri interesati de eficienta, dornici de socializare offline! si de informare cu privire la oportunitatiile de angajare si de business din Cluj. Mult succes pe toate planurile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×