Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua am o fetita de 4ani si 6 luni si de mica avem probleme cu racelile f dese am luat f multe imunostimulatoare si degeaba,am auzit pareri f multe sa i sct amigdalele am ajuns la d-nul profesor sarafoleanu care nea spus sa eliminam cu laserul partea cea rea a lor sa nu scot definitiv.intrebare stie cineva cit se da?pt aceasta operatie?merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua am o fetita de 4ani si 6 luni si de mica avem probleme cu racelile f dese am luat f multe imunostimulatoare si degeaba,am auzit pareri f multe sa i sct amigdalele am ajuns la d-nul profesor sarafoleanu care nea spus sa eliminam cu laserul partea cea rea a lor sa nu scot definitiv.intrebare stie cineva cit se da?pt aceasta operatie?merci

Buna

Imi pare rau sa aud ca ai probleme cu fetita.

Nu contest sfatul niciunui medic insa iti recomand cu mare drag sa incerci "terapia Bowen", o terapie blanda cu rezultate spactaculoase si care nu supune copilul unor traume cum ar fi interventia chirurgicala.

Terapia Bowen este folositoare oricui de la nou nascuti la persoane in varsta. Se adreseaza organismului la toate nivelele fizic, chimic, mental si emotional.

Aceasta terapie practic ajuta organismul sa revina la "setarile" initiale, sa se dezvolte sanatos si armonios.

Cum se aplica: consta in aplicarea unor miscari delicate efectuate cu degetele asupra muschilor si tesutului conjunctiv fie direct pe piele, fie prin imbracaminte usoara. Sunt miscari specifice aplicate in puncte cheie.

 

Rezultatele pot fi remarcabile chiar dupa prima sedinta de tratament deoarece corpul va continua procesul de autovindecare si in zilele urmatoare. de cele mai multe ori sunt necesare doar cateva sedinte pentru a rezolva problemele acute.

 

Poti gasi o multime de informatii pe net bowtech. ro sau daca esti din Bucuresti, te ajut cu mare drag

Imi poti scrie pe larisa _ andreea 22 @ yahoo . com

Multa sanatate tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×