Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Algocalminul, interzis fara reteta de la 1 aprilie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Agentia Nationala a Medicamentului (ANM) atentioneaza ca de la 1 aprilie farmaciile nu mai pot elibera fara reteta algocalminul si celelalte medicamente care contin metamizol, potrivit unei decizii a ANM din 2010, coroborata cu reglementarile...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, iti jur! am cerut o folie de algocalmin si m-au intrebat de reteta..m-am uitat catre dani :roll: si am facut cruce, nu auzisem de asta pana atunci. si nu era 1 aprilie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu mai dau...insa exista farmacii mai la tara asa...unde dau. De exemplu eu stand langa brasov in Sacele se da la anumite farmacii dar in BV nu da. Si in colturile ratacite de lume mereu se va da ca oameni nu ajung mereu la doctor. Eu una scap ieftin,ca langa doctorita de familie e o farmacie cu o farmacista asa draguta...eu imi cer ce vreau si apoi sun doctorita sa faca reteta sa lase la farmacie. Bine acu nu la antibiotice sau chestii de genu.Dar pt anumite cazuri cand stiam ca pot sa fac ata asa faceam :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa se intampla cand prea multi iau mai multe algocalmine la un loc .... for "fun"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×