Sari la conținut
Forum Roportal
Casa2011

Casa 3 familii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare tuturor!as avea cateva intrebari pentru cei cunoscatori in ale constructiilor.poate ma puteti ajuta cu sfaturi sau idei.impreuna cu familia mea vrem sa ne construim o casa.p+2 etaje.vrem 1 apartament pe etaj cu baie bucatarie 2 dormitoare si sufragerie.toata intr-o suprafata utila de 65 maxim 70 mp.deci 3 nivele 3 apartamente.detinem terenul in bucuresti.teren de 500 mp cu deschidere de 12,97.am vrea 17-18 mp sufrageria,un dormitor 12 mp,al 2-lea dormitor 9-10 mp bucataria 8-9 mp iar baia 4,5mp.problema este urmatoarea:vrem sa ne facem casa scarii ca la bloc.fiecare cu intrare separat,si amprenta vrem sa ne-o facem de 8 pe 10,adica 80 mp.numai ca in cazul asta nu prea putem sa ne facem casa scarii.aveti idee de cum am putea face scarile pt a fi totul separat.si daca ne-ati putea spune aproximativ cat ne-ar costa casa la rosu,la gri si la cheie.apropo de teren,toate utilitatile sunt la poarta.fara beci sau pod.in speranta ca m-am facut cat de cat inteles va multumesc si astept pareri idei sfaturi.multumesc<1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×