Sari la conținut
Forum Roportal
Athmy

Cei care nu mai sunt ce erau odata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca nu e atat de important daca te schimbi sau nu, important e ca schimbarea sa fie in bine. E important sa fii multumit cu tine si cu deciziile pe care le-ai luat, indiferent cat de greu ti-a fost si sa nu iti fie teama sa te intorci din drum daca simti ca e unul gresit. Papacostea spunea ca in fiecare zi trebuie sa te confrunti cu problemele vietii si sa le rezolvi corect, iar asta in final te duce la libertate/intelepciune.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

presupunand insa ca ai avea 1 mil Eur bani castigati sau primiti, viata ta ar fi cu totul alta si ti-ar fi foarte greu sa stii cine mai esti, in aceste circumstante, si cum sa procedezi.

Nu neaparat. Depinde de om. Unii se cunosc cine sunt si cum sa procedeze, chiar daca a dat banul peste ei. Nu cred ca imbogatirea subida schimba un om radical, ci doar accentueaza calitati sau defecte pe care el deja le avea.

 

Consider că pentru a evolua trebuie să ne adaptăm permanent schimbărilor ce apar în mediul în care trăim.

good.gif

 

Papacostea spunea ca in fiecare zi trebuie sa te confrunti cu problemele vietii si sa le rezolvi corect, iar asta in final te duce la libertate/intelepciune.

Uneori nu aflam decat privind in retrospect, daca am rezolvat corect sau nu, ceva in viata. Im momentele prezente nu putem decat sa luam decizia pe care o consideram noi a fi cea buna si corecta, dar garantie nu exista. Mai tarziu se va vedea daca a fost buna sau nu. Ceea ce consideram noi ca e bine, de multe ori nu este. Intelepciunea nu vine din rezolvarea corecta a problemelor vietii ci din lectiile pe care le invatam din rezolvarea incorecta, din greseli. doh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu mai sunt ce am fost odata. Am devenit din ipocrit, ipocrit si parsiv :evil:

Deci ai progresat oarecum. :lol:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intelepciunea nu vine din rezolvarea corecta a problemelor vietii ci din lectiile pe care le invatam din rezolvarea incorecta, din greseli.

:ok:

Este foarte important să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×