Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Masca sociala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu am niciun sentiment de inferioritate fata de nimeni chiar nu ma doare nimic...de ce v-as vedea pe voi superiori?....punctele de suspensie reprezinta ceva de care tu nu ai cum sa stii cat despre nesiguranta ..sunt foarte sigura pe mine, sunt un om puternic mai puternic decat multi altii daca tot ne comparam, cat despre cei de la psiho nu fac nicio afirmatie pentru ca nu-i cunosc iar eu nu-mi dau cu presupusul, daca sunt goala sau plina nu cred ca eu sunt subiectul dezbatut aici , ,,,oricum va citesc in continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am niciun sentiment de inferioritate fata de nimeni chiar nu ma doare nimic...de ce v-as vedea pe voi superiori?....punctele de suspensie reprezinta ceva de care tu nu ai cum sa stii cat despre nesiguranta ..sunt foarte sigura pe mine, sunt un om puternic mai puternic decat multi altii daca tot ne comparam, cat despre cei de la psiho nu fac nicio afirmatie pentru ca nu-i cunosc iar eu nu-mi dau cu presupusul, daca sunt goala sau plina nu cred ca eu sunt subiectul dezbatut aici , ,,,oricum va citesc in continuare

 

pana si avatarul tau arata nesiguranta

 

1. Ai ca motto sub poza "who?" adica esti confuza in privinta identitatii tale.

2. Poza ta emana nesiguranta, primul meu impuls cand vad poza ta e sa te mangai pe cap ca pe un copil pierdut.

3. Semnele de punctuatie sunt indiciu al nesigurantei, asta ti-o zic ca filolog care a studiat ortoepia, punctuatia, topica si fonetica.

4. Locatia ta este "in mijlocul nimicului". Ce poate sugera nesiguranta mai mult decat asta?

5. Zici ca nu ai sentimente de inferioritate? Asta inseamna ori ca nu te compari cu nimeni (deci ai ajuns la un stadiu de maestru zen) ori ca esti in afara vietii, in afara fluxului social, scoasa pe tusa din lupta care e societatea si viata. Si cred ca e a doua varianta.

6. Spui ca nu faci afirmatii despre cei de la psiho. Pai spuneai ca ei se cred iluminati. Deci faci afirmatii despre ei, dar nu realizezi asta.

7. Eu cred ca esti plina, dar te crezi goala, si asta e ft dureros pentru tine. Sper sa iti lamuresti asta.

8. motto-ul tau este "nu te contrazic". Asta e sloganul nesigurului.

9. Numele tau de forum: Salvie. O planta, care sugereaza fragilitate, efemer. Dar mai inseamna si JALE, NADUF.

Editat de Kosmotro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kosmo, dezbatem idei!

 

 

In alta ordine de idei nu cred ca poate numi cineva ca fiind "bun" sua "rau" faptul ca o persoana poarta o masca. In final fiecare joaca o multitudine de roluri in functie de persoana cu care relationeaza. Goliciunea de care vorbiti am impresia ca se refera la exprimarea emotionala care a fost data uitarii in ultima vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Goliciunea de care vorbiti am impresia ca se refera la exprimarea emotionala care a fost data uitarii in ultima vreme.

sau se poate referi la vidul interior, la un eu neformat, sarac, un eu care nu are ce oferi, un eu superficial care nu se cunoaste pe sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana si avatarul tau arata nesiguranta

 

1. Ai ca motto sub poza "who?" adica esti confuza in privinta identitatii tale.

2. Poza ta emana nesiguranta, primul meu impuls cand vad poza ta e sa te mangai pe cap ca pe un copil pierdut.

3. Semnele de punctuatie sunt indiciu al nesigurantei, asta ti-o zic ca filolog care a studiat ortoepica, punctuatia, topica si fonetica.

4. Zici ca nu ai sentimente de inferioritate? Asta inseamna ori ca nu te compari cu nimeni (deci ai ajuns la un stadiu de maestru zen) ori ca esti in afara vietii, in afara fluxului social, scoasa pe tusa din lupta care e societatea si viata. Si cred ca e a doua varianta.

5. Spui ca nu faci afirmatii despre cei de la psiho. Pai spuneai ca ei se cred iluminati. Deci faci afirmatii despre ei, dar nu realizezi asta.

6. Eu cred ca esti plina, dar te crezi goala, si asta e ft dureros pentru tine. Sper sa iti lamuresti asta.

uite chiar ra acum..le punctez si eu ca sa vezicat de rau gresesti cand dai cu presupusul

 

1. who?..s-a vrut a fi ceva comic..nu are legatura cu identitatea mea, nimic din ce este virtual nu are legatura cu mine(ma refer la avatar )motto-ul meu este altul

2.avatarul meu in opinia mea reprezinta blandete,ceva prietenos..

3.parerea ta..a mea este alta pe care nu am s-o spun aici dar daca tu zici nu te contrazic.

4aici ai dreptate, chiar nu ma compar cu nimeni, sunt unica

5.am facut o gluma candva, asa e firea mea ,glumeata era ceva legat de iluminare nu neaparat de iluminati, va citesc, intervin doar cand ceva nu-mi este clar dar motivul este doar pentru a intelege si nu pentru ca ma simt inferioara, chiar voiam sa citesc opiniile unor oameni in seara asta ,

6.sunt un om , mie imi este deajuns ca sa nu ma doara.

 

o seara placuta domnilor... :jester:

 

K...mi-a facut placere si sa stii ca voi folosi punctele de suspensie cu si mai multa placere acum cand stiu ca mai au si alt inteles.....

 

salvia este planta tineretii vesnice :D..offfff...ce ma frunzaresti k sau planta care salveaza viata...

 

nu draga..nu te contrazic...inseamna ca nu-mi pasa ce gandesti despre mine...le cam gresesti rau de tot...nu ma cunosti indeajuns ca sa-ti poti forma o parere...le iei exact pe dos pe toate...

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s autentic, in mediul in care ma aflu ar fi in dezavantajul meu, n-am resurse sa ma lupt cu atatia, chiar si asa, ar fi o prostie mare, mai bine as pleca intr-un loc mai potrivit pentru mine, ceea ce vreau sa fac.

 

Realitatea e prea dura, foarte multi oameni sunt slabi, nici toate mecanismele de aparare nu ii ajuta indeajuns de mult(descrise in psihologie, sau altele ca religia, credintele, etc. ), asa ca nu pot fi autentici ca ar ajunge prapad psihic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu poti sa spui ca a fost o gluma, iar eu iti spun ca pana si gluma asta spune despre tine multe.

1. Faptul ca alegi sa faci gluma, in loc sa nu o faci.

2. Tipul de gluma ales.

 

Pe de alta parte, parerea mea este ca alegem inconstient acele cuvinte, imagini, punctuatii, idei si sunete care ne reprezinta. Tu ai ales inconstient o anumita poza nu alta, o anumita exprimare nu alta, anumite cuvinte nu altele.

Daca se tot strang alegeri, poti contura un miniprofil.

O seara placuta si tie, planta nemuritoare.

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot ce aleg o fac constient...pentru forum am ales o masca...asta am vrut sa arat, cei care ma cunosc probabil se amuza de postarile tale...gata, hai sa incheiem subiectul salvie...chiar nu pot lua in serios tot ce se spune despre ea...

 

cea de dincolo de salvie are alte cuvinte, alte semne,....e doar un joc, cel putin pentru mine si sa nu ma iei cu personalitate dubla ca nici asta nu e valabil :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma puneam in pielea celuilalt si constatam ca respectivul cand incerca sa se puna in pielea mea, se lovea de un zid sau nici macar nu se straduia, multumindu-se in final sa proiecteze asupra mea ceea ce credea ca vreau in forma a ceea ce voia de fapt el, deoarece dorintele mele nu le putea citi sau nici macar nu era interesat sa faca asta.

interesanta problematica proiectiei in exercitiile de empatie.

Zidul de care se lovea celalalt era al lui sau al tau? Se lovea de un zid ridicat de tine?

 

Nu-s autentic, in mediul in care ma aflu ar fi in dezavantajul meu, n-am resurse sa ma lupt cu atatia, chiar si asa, ar fi o prostie mare, mai bine as pleca intr-un loc mai potrivit pentru mine, ceea ce vreau sa fac.

mai bine schimbi locul decat sa te schimbi pe tine?

 

tot ce aleg o fac constient...:jester:

nu toate alegerile pe care le facem sunt constiente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru forum am ales o masca...asta am vrut sa arat, cei care ma cunosc probabil se amuza de postarile tale.

cea de dincolo de salvie are alte cuvinte, alte semne,....e doar un joc

 

Mai sus afirmi ca nu esti asa cum te simtim, esti altfel decat pari pe forum.

 

Dar motto-ul tau este urmatorul: "Nu te contrazic, sunt exact asa cum ma simti!! "

 

Prin urmare, concluzia logica este ca tu te contrazici: ba esti asa cum te simtim, ba esti altfel decat te simtim.

 

Cand cineva se contrazice singur e semn de nesiguranta.

 

Eu zic ca ai de lucrat pe acest filon, al nesigurantei tale, si ca ar trebui sa accepti asta si sa pui osul la treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×