Sari la conținut
Forum Roportal
Patriotul

Daca ai afla ca vei muri in o saptamana, ce ai face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Precum romanul condamnat la moarte in Malaezia prin spânzurătoarea ... desi are destule opinii secundare, nu scapa de streang desi inca nu stie data exacta, dar va afla de curind ... si la ce ajuta sa stie???    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-aş fi făcut o listă de lucruri pe care întotdeauna mi-am dorit să le trăiesc, lucruri care pot fi realizate într-o săptămână şi apoi aş fi încercat să-mi îndeplinesc dorinţele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca esti sanatoasa tun cand afli ca mai ai o saptamana de trait???   Poate n-ai deloc flexibilitate si de calatorit nu mai poti ... etc., d'apoi de facut ceva exotic de pe o lista, astea's povesti numai. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As f*te ceva, si as cheltui bani, tot mai am doar o saptamana de ce nu cheltui toti banii? Iar daca n-am bani, imi dedic 3 zile din 7 sa fac banii de cheltuilt .. fur sparg, vad eu ce fac, fac un imprumjut vad eu .. dupa care as chelturi restu 4 zile ca un barosan numa cafele , cluburi, as f*te, as bate oameni pe strada .. si daca ar mai fi timp as lasa un jurnal cu ce-am facut eu saptamana asta detaliat si unu general cu ce-am facut eu toata viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a muri, majoritatea persoanelor s-au simtit asa de bine si in timp scurt erau morti ... reci.  Povestea o cunostinta ca l-a invelit in pat pe sotul ei si s-a dus sa mai faca ceva in bucatarie, cand iar a urcat la etaj si voia sa se culce, el era deja rece.   Nici prea batrin si n-a tras greu la lucru ca era educat, fara probleme, pensionari cu planuri de calatorie si bilete cumparate pentru toate alea si el ... dus fara sa imagineze ca-i sint ultimele momente cand s-a culcat.     

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-aș gândi ca poate ma înșel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×