Sari la conținut
Forum Roportal
Patriotul

Daca ai afla ca vei muri in o saptamana, ce ai face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai,sa zicem ca in primele 10 minute dupa aflarea vestii as intra in panica,as varsa cateva lacrimi dar pe urma as pleca pe jos pana la o manastire unde m-as ocupa un pic de sufletul meu murdar :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teai gandit vreodata la treaba asta? Tu ce ai face?

Una e sa te gandesti si alta sa traiesti o asemenea veste.

 

Eu cand am facut biopsia din cauza unor analize f. proaste, nu am fost in stare sa ma duc si sa stau fata in fata cu viata sau moartea, s/a dus sotia si i/a venit rau din cauza tensiuni asteptarii unui rezultat ce putea fi tragic.

N/a fost chiar tragic dar ne/a aratat ce si cum cu perspectiva mortii personale sau a cuiva f. apropiat.

Deaia zic. nu are nici in clin nici in maneca, ce crezi ca ai face cu ceea ce vei face.

Acuma ai (eu, tu, oricine) o stare de bine care iti permite sa fabulezi, atunci insa starea asta dispare, si zi dupa zi cosmarul se adanceste pana nu mai esti tu cel ce te credeai a fi.

 

Altadata cand am facut analize dupa analize, si ma simteam f. rau, iar medici nu stiau ce am, am mers la un batran care trata cu produse naturale dupa ce tot el te diagnostica "extrasenzorial" (nu asta vroiam sa evidentiez).

Batranul mi/a zis sa urmez tratamentul sau deoarece sunt pe cale sa ma imbolnavesc de scleroza in placi.

Nu am mai fost in stare nici sa judec, un singur lucru doream, sa ajung mai repede acasa (era f. departe).

Unei colege apropiate ii murise sotul de aceasta boala, s/a oferit sa ma ajute sa fac analizele specifice pt. acea boala dar mi/a fost frica sa nu cumva sa aflu ca e asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai,m-as asigura ca tu sa nu afli nimic. :rot:

 

Ulterior,m-as ocupa de rezolvarea problemelor pe care tu,nu trebuie sa le stii. :jester:

 

Si in final,mi-as face cadou ceva, ce tu nu vei afla niciodata! :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as face nimic!

Ca as sta sa ma gandesc ce as face. :jester:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pun intr-o bocceluta banii,card,bijuterii,apoi ma voi intinde in pat linistita cu mana pe bocceluta asteptand sa vina clipa finala si as spune:"Doamne,cand plec de aici sa iau si astea cu mine". :roll:

Editat de BOBOANTA
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×