Sari la conținut
Forum Roportal
Angel.aly

Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna,astazi m-am hotarat si eu sa intru in grupul vostru pt ca am nevoie de sfaturi...povestea mea incepe acum 2 ani si jumatate cand l-am cunoscut pe el,totul a fost foarte frumos la inceput,eram de nedespartit,vb non-stop la tel,ne intanleam chiar si pe ploaie si pe ger...nu conta. insa cu timpul cum era de asteptat au aparut si problemele( mentionez ca eu am aproape 18 ani iar el aproape 19) acum un an am fost la majoratul unui coleg si de altfle si prietenul lui cel mai bun,cum eu pe vremea aceea nu aveam nici 17 ani ai mei m-au lastat sa stau doar pana la ora 1,asta nu a fost nimic,ne-am inteles ca pana la ora 1 sta si el. cand a venit ora 1 el ma kondus pana acasa si mi-a spuns ca se duce si el sa se culce,insa la aproximativ o jumatate de an mai tarziu am aflat ca defapt el nu s-a culcat ci s-a intors inapoi. ne-am certat foarte urat dar pana la urma am cedat si l-am iertat,el jurandu-mi ca niciodata nu se va mai repeta. vara trecuta eu am plecat la parinti mei in spania si am stat 2 luni,in aceste luni au uramt alte majorate la care eu ii ceream la ora 1 sa fie acasa iar el foarte convins imi spunea ca asa va face insa dupa un timp am aflat ca defapt el statea pana la 6 dimineata. am tecut si peste asta.iar ieri am aflat ca in aceeasi vara s-a dus cu prieteni in judetul teleorman(noi fiind din olt),pt ca sa se intanleasca prieteni lui cu iubitele lor,se distra acolo,facea gratare,iar daca se nimerea ca eu sa il sun din spania in momentul in care el era acolo,se retragea intr-un loc mai indeparat si ma mintea ca in casa st toti ai lui si nu poate vb. acum cateva saptamani m-a rugat sa mergem la discoteca dar eu am refuzat pt k nu ma simteam prea bine,si automat mi-a zis ca nici el nu se duce(mentionez ca noi nu ne ducem la diskoteca unul fara celalalt),iar acum cateva zile am aflat ca defapt el a fost la dicoteca cu prieteni si pe laga asta a venit sa ia cu masina din alt oras si alte fete pt ca l-au rugat prieteni.cand i-am zis ca stiu a inceput sa planga si mi-a cerut o alta sansa si mi-a jurat ca nu se va repeta,iar eu normal ca am cedat,insa la o saptamana iar a fost la diskoteca fara sa spuna nimic.. cel mai mult ma doare ca i-am akordat toata increderea mea si m-a mintit de n ori.eu cand eram in spania numai la el ma gandeam si sufeream ca sunt departe de el,pe cand el se distra cu prieteni. cand i-am reprosat toate astea a inceput sa planga,ca regreta tot ce mi-a facut,ca s-a lastat influentat de prieteni si de aturaj,si sa-i mai akord o sansa,insa mie imi este tare frica sa nu se reprete povestea...voi ce a-ti face in locul meu,s-au ce sfaturi imi puteti da????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am inteles ca tu aveai o ora limita de venit acasa, iar prietenul tau se distra si fara tine.

 

Intrebarea mea e, daca ti-ar fi spus ca te duce acasa dar el mai merge cu amicii, te suparai ??

 

N-am inteles daca ai facut sex cu prietenul tau, ca daca nu, atunci e cam clar de ce se intorcea la chefuri fara tine.

 

Varianta cu mintitul si mersul fara tine la discoteca si in alte parti, denota ca nu e asa implicat cum crezi tu, sau cum esti tu. Mai gindeste-te daca are rost sa tragi de el, eu cred ca el trage linistit si de altele.

Editat de YasmiSL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut angel.tu ai gresit prima pentru ca i-ai interzis anumite chestii.stii vorba aceea: la ce nu ai voie la aia poftesti.ai zis ca ti-a inselat increderea,care incredere?daca aveai incredere in el nu ii mai puneai reguli si bariere.asta despre tine,cat despre el nu e podoaba buna,te joaca pe degete pentru ca a vazut ca merge.da-i o lectie si tine-l o vreme la distanta.

 

Io am inteles ca tu aveai o ora limita de venit acasa, iar prietenul tau se distra si fara tine.

 

Intrebarea mea e, daca ti-ar fi spus ca te duce acasa dar el mai merge cu amicii, te suparai ??

 

N-am inteles daca ai facut sex cu prietenul tau, ca daca nu, atunci e cam clar de ce se intorcea la chefuri fara tine.

 

Varianta cu mintitul si mersul fara tine la discoteca si in alte parti, denota ca nu e asa implicat cum crezi tu, sau cum esti tu. Mai gindeste-te daca are rost sa tragi de el, eu cred ca el trage linistit si de altele.

de acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Greu cu oltenismele. Va bateti capul cu toate prostiile, d-aia va merge rau, de la imbarligaturi, ca va imbarligati mereu unii pe altii, va plac strambele si soparlele.

N-ai nicio sansa, asa sunt oamenii in zona aia, nimic nu se va schimba niciodata. Ii accepti si ii iubesti asa cum sunt ei sau... nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel mai mult ma doare ca i-am akordat toata increderea mea si m-a mintit de n ori.eu cand eram in spania numai la el ma gandeam si sufeream ca sunt departe de el,pe cand el se distra cu prieteni. cand i-am reprosat toate astea a inceput sa planga,ca regreta tot ce mi-a facut,ca s-a lastat influentat de prieteni si de aturaj,si sa-i mai akord o sansa,insa mie imi este tare frica sa nu se reprete povestea...voi ce a-ti face in locul meu,s-au ce sfaturi imi puteti da????

 

Si tu ce'ai vrea sa faca , sa stea inchis in casa si sa suspine dupa tine ? Asa vezi tu lucrurile ? :salut:

 

Increderea presupune sa'i dai libertate , fie si pentru a merge la discoteca . :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici la 19 nu are voie ..... apoi cand ? :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nici la 19 nu are voie ..... apoi cand ? :salut:

La pensie , Saha ... la pensie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×