Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

melodia strazile o canta bug mafia :o: ;) :P

 

freaka lumineaza-ne si pe noi. ce diferenta enorma este intre parazitii si mafia sau codu penal :D

 

Iti explic eu!

In Hip Hop exista 2 genuri majore:East Coast si West Coast(luate de la americani) sau Underground Hip Hop si Gangsta Rap!

In timp ce mafia,sisu si puya si toti cacanarii aia de genu:frate da si mie lantu tau sa apar cu el in clip fac parte din Gangsta RAp(West Coast),Parazitii,cel putin la inceput,au ponit pe celalalt gen enumerat mai devreme(Underground Hip Hop) dar acum si-au dezvoltat un stil propriu,plin de caterinca si de mesaje politice si sociale,dar au devenit cam mult prea mult comerciali(au vazut baietii ca nu se mai poate altfel)

Parazitii,ca trupa,este una din preferatele mele pe scena romaneasca!

Asa ca cei care faceti confuzie intre ei si altii,pune-ti voi degetelele in functiune si tastati pe google:"

ce diferenta e intre parazitii si mafia"

E ca si cum i-ai spune unuia care asculta heavy metal ca el e punker!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ca fan Queen ti-ar conveni sa vina unu la tine si sa iti spuna ca ei sunt cam in acelasi genu cu Foo Fighters de ex?

Comparatia nu poate fi facuta,deci intr-un fel te-ai simti jignit de aceasta comparatie!

Queen au fost niste monstrii sacrii ai anilor '80,au facut legenda,au incantat milioane de suflete,pe cand Foo fighters sunt niste pseudo necunoscuti,care sunt ascultati doar de fani!

Cheers mate! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti explic eu!

In Hip Hop exista 2 genuri majore:East Coast si West Coast(luate de la americani) sau Underground Hip Hop si Gangsta Rap!

In timp ce mafia,sisu si puya si toti cacanarii aia de genu:frate da si mie lantu tau sa apar cu el in clip fac parte din Gangsta RAp(West Coast),Parazitii,cel putin la inceput,au ponit pe celalalt gen enumerat mai devreme(Underground Hip Hop) dar acum si-au dezvoltat un stil propriu,plin de caterinca si de mesaje politice si sociale,dar au devenit cam mult prea mult comerciali(au vazut baietii ca nu se mai poate altfel)

Parazitii,ca trupa,este una din preferatele mele pe scena romaneasca!

Asa ca cei care faceti confuzie intre ei si altii,pune-ti voi degetelele in functiune si tastati pe google:"

ce diferenta e intre parazitii si mafia"

E ca si cum i-ai spune unuia care asculta heavy metal ca el e punker!

iata domne ceea ce numesc un raspuns bazat!. ;)

desi comparatia cu exemplul queen-foo fighters a fost un pic prea fortzata :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ca fan Queen ti-ar conveni sa vina unu la tine si sa iti spuna ca ei sunt cam in acelasi genu cu Foo Fighters de ex?

Comparatia nu poate fi facuta,deci intr-un fel te-ai simti jignit de aceasta comparatie!

Queen au fost niste monstrii sacrii ai anilor '80,au facut legenda,au incantat milioane de suflete,pe cand Foo fighters sunt niste pseudo necunoscuti,care sunt ascultati doar de fani!

Cheers mate! ;)

 

:D

Queen sint si acum niste monstrii sacri...

Iti recommend sa asculti ultimul lor album cu Paul Rodgers...

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum se numeste omule?

 

 

The Return of the Champions LIVE (2005)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ca fan Queen ti-ar conveni sa vina unu la tine si sa iti spuna ca ei sunt cam in acelasi genu cu Foo Fighters de ex?

Comparatia nu poate fi facuta,deci intr-un fel te-ai simti jignit de aceasta comparatie!

Queen au fost niste monstrii sacrii ai anilor '80,au facut legenda,au incantat milioane de suflete,pe cand Foo fighters sunt niste pseudo necunoscuti,care sunt ascultati doar de fani!

Cheers mate! :D

 

ai dreptate.

ares444 queen sunt si azi niste monstrii sacri, dar adevarata formatie queen a murit odata cu Fredy Mercury

Editat de neuron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca are rost sa scriu acum diferentele dintre MAFIA si PARAZITII!......sunt prea multe si asta ar insemna sa fac un msg de vreo pagina!.........ca sa fiu mai indulgent o sa sa[pun doar ca sunt 2 stiluri de hip-hop complet diferite......iar eu pe celor de la MAFIA nu-la suport.........ma refer la faza cu "baieti de cartier.......ue sunt greu si smecher......si bat pe toata lumea!".........PARAZITII sunt cu totu' diferiti.......e ceva care nu sa-a mai vazut,1 gen complet diferit.......pe care nu stiu cate formatii o sa-la mai adopte in tara asta!....cam asta e tot,sunt multe,crede-ma! mai e ceva: domnisoara cu "PARAZITII": MA BUCUR F MULT ca ITI PLAC BAIETII.......da' sa spui o melodie care de fapt a celor de la MAFIA:..........nu vreau sa te jignesc da' e o adevarata.......nici nu stiu cum sa-i spun!...ma rog imp. e ca asa cum zici tu: ITI PLAC! si am mai obs. ca mai avem noi fani pintre noi: WELCOME IN THE CLUB GUYS! :friends :D :

post-19443-1138572045_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×