Sari la conținut
Forum Roportal
dan-marius

greseli de ortografie pe topicurile religie-spirtualitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragul meu ,nu conteaza ca este de la fratii baptisti sau cum ii cheama.Trebuie sa fim multumitori lui Dumnezeu, ca cineva sa ostenit sa ni-l puna "mura-n gura"!

"sa ostenit"? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"sa ostenit"? :lol:

 

Da MARIUS,CA SA PREGATESTI UN MATERIAL SI SA-L PUI PE INTERNET SAU SA-L PUBLICI ESTE O MUNCA care necesita oboseala si stres.Oamenii acestia se sacrifica pentru ca semenii lor sa poata beneficia de aceste binecuvantari.

Imi pare rau ca la un alt topic am postat un material ,fara sa precizez sursa .Nu a fost cu intentia sa-mi atribui munca ,intentia a fost doar sa demonstrez existenta neoprotestantilor dinainte de reforma lui Luther.

Alta dat o sa fiu mai atent sa precizez sursa materialelor ce nu-mi apartin.De ce?

Pentru ca unii s-au ostenit si noi am luat deagata! Lauda si rasplata le apartine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da MARIUS,CA SA PREGATESTI UN MATERIAL SI SA-L PUI PE INTERNET SAU SA-L PUBLICI ESTE O MUNCA care necesita oboseala si stres.Oamenii acestia se sacrifica pentru ca semenii lor sa poata beneficia de aceste binecuvantari.

Imi pare rau ca la un alt topic am postat un material ,fara sa precizez sursa .Nu a fost cu intentia sa-mi atribui munca ,intentia a fost doar sa demonstrez existenta neoprotestantilor dinainte de reforma lui Luther.

Alta dat o sa fiu mai atent sa precizez sursa materialelor ce nu-mi apartin.De ce?

Pentru ca unii s-au ostenit si noi am luat deagata! Lauda si rasplata le apartine!

Hei, pustiu'. Eu m-am legat de greseala ta de ortografie nu de munca altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nomis, vom putea vorbi pe mesaje private, dupa ce vei fi participat la cateva discutii pe forum, asa incat sa ti se permita folosirea mesajelor private

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Maria, cred ca comentarea greselilor de ortografie, pe alte topic-uri, are drept scop indepartarea de la subiectul topicului respectiv! Pacat ca aceste observatii le face cel mai mult moderatorul Dan-Marius. Cred ca ,domnia sa ,fiind ateu, ar dori cu tot dinadinsul sa infraneze discutiile de pe aceste topicuri si sa le denatureze scopul initial! Poate este doar o parere personala si mi-ar place sa fie asa.

Sper ca poate si el sa inteleaga ca greselile gramaticale se datoreaza in general grabei si totodata gramaticii limbii romane ,care nu este foarte usoara.

Consider ca sectiunea religie ,nu este o sectiune unde sa se urmareasca scrierea ortografica si gramatica limbii romane ,ci subiecte de natura religioasa.

De multe ori cand omului nu-i place reactia ta sau gandurile expuse aici ,duce discutia intr-o alta directie ,legandu-se de gramatica sau ortografie!

Binenteles ca si astfel de corectii sunt necesare si fiecare avem de invatat si in domeniul acesta ,cat traim ,insa eu cred ca repetarea acestor observatii la nesfarsit ,nu-si are rostul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×