Sari la conținut
Forum Roportal
adevarul

ma doare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o intrebare in cazul fetelor.avetzi [perioade cand nu vretzi sa vdetzi p nimenia? iubitzi si nus stitice sa faceti?

mai avem si faze din astea...dar nu atunci cand e totul in regula.. 8) ..ci mai degraba in pragul unei despartiri.

imi pare rau, stiu ca nu asta vrei sa auzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o intrebare in cazul fetelor.avetzi [perioade cand nu vretzi sa vdetzi p nimenia? iubitzi si nus stitice sa faceti?avetzi nev de [pauza fara sa va vdetzi cu el? iam trimis un buchet de trandafiri su[per. a ramas uimita ! a zis ca nu are p nimeni si nici p[arinti nu zic de rau!sa nu o mai chem eu la mine ci sa aste[pt sa vina ea! re[pet zice mereu ca vrea sa iasa din acest im[pas ca niciea ea nus ce are...nu mam vazut de 9 zile mai astep[t ? nu a vrut sa zica niciodata ca vezi des[partire era sim[plu dar nu a zis.... eu simt tot tim[pul ca vine la mine si multi alti simt la fel

 

Da, avem momente cand nu vrem sa vedem pe nimeni. Avem momente cand vrem sa fim numai noi si gandurile noastre. Avem momente cand trebuie sa ne dam seama ce anume vrem de la relatia cu iubitul si poate si de la viata. Dar toate astea cu un motiv. Vorbesc acum strict din punctul meu de vedere. Eu de cate ori m-am izolat am facut-o pt ca in partener nu vedeam, in acele momente, un sprijin. Fie ca greseam eu, fie ca o facea el, nu ne mai intelegeam, iar prezenta lui imi facea mai mult rau. Asa ca alegeam sa nu ne vedem cateva zile pana ne puneam gandurile in ordine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul sa dus ! avem deja 3 saptamani de cad nu ne vedem! ce sa mai fac ce sa ami zic? as vrea sa aduc inapoi tot sa recapat!

 

Nu mai fi asa pesimist...poate va trebuie o pauza. Fetele sunt ciudate. Daca tu esti convins k te iubeste si k nu are pe nimeni, o sa se intoarca la tine...poate nu maine, nici poimaine...dar mai incolo o va face (sa speram doar k nu se va intoarce la tine knd tu deja vei fi gasit pe altcineva). Oricum e sad... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dak nu se va intoarce la tine, nu te merita.

Eu zic sa o uitzi si sa mergi inainte...mai sunt multe fete pe lume care te asteapta.

Nu t macina asha...ea merge pe drumul ei, tu pe al tau :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, sunt cu cineva de 8 luni si am trait multe si fumoase, dar acum ea a devenit mai rece ,a evitat sa-mi raspunda ce are... am insistat sa-mi zica dak e vb de des[partire, a zis ca nu,doar ca vrea sa stam un [pic fara sa ne vedem ca e confuza nu stie ce vrea! si iam cerut sa incercam sa continuam sa re[param acaesta [problema ca noi ne iubim mult, si devine si ea sensibila deoda si zice ca nu vrea sa ma fac sa sufar... am insistat mult si iam zis dac vrai as ne des[partim , si ea a evitat sa ras[punda sau sa zica ca vrea, zicea ca vrea timp. ce sa fac cum sa fac? ca o iubesc enorm [p aceasta fiinta! stia ca o iubesc ma stie sensibil, sa devin mai distant ? cred ca mati ajuta sa vad ce are!

Salut.Hmmm parca ma privesc in oglinda.Caz perfect asemanator.S-a intamplat pe 10 februarie sa ma despart de ea.La fel,cu aprox o luna inainte, s-a schimbat, nu mai era ea.Acum finalitatea acestei relatii e ca s-a cuplat cu un amic de-al meu,care iesea in grupul nostru.Pardon,fost amic.Da, am incercat sentimente ciudate.Daca la inceput a fost durere care s-a transformat in furie,inlocuita de dezamagire si apoi un imens gol, acum sunt bine.La baza acestei despartiri au stat doua din prietenele ei care nu ma inghiteau.Si asa l-au inclus pe acest baiat cu care e acum in grupul nostru.Am aflat dupa aceea multe,vorbeau noaptea pe tel,pe msg, se mai intalneau.Si asta dupa ce inainte cu doua zile imi spunea cat ma iubeste. :blink: Dar,am invatat ceva de aici.Ca orice s-ar intampla, trebuie sa mergi inainte sa ridici capul si sa ai o mandrie a dracu de intepatoare.Doar asa reusesti.Daca nu ai trecut inca, multa bafta omule.Doare,stiu ca doare dar trebuie sa treci.

Cum spunea cineva pe aici,ca daca te iubeste se va intoarce, aceasta fraza in situatia mea nu s-a aplicat.Asta e........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o iubesti cu adevarat, o vei lasa sa plece.

Daca te iubeste cu adevarat, se va intoarce.

Daca nu, relatia voastra nu are niciun sens!

:lol: oooh...ce frumos! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, sunt cu cineva de 8 luni si am trait multe si fumoase, dar acum ea a devenit mai rece ,a evitat sa-mi raspunda ce are... am insistat sa-mi zica dak e vb de des[partire, a zis ca nu,doar ca vrea sa stam un [pic fara sa ne vedem ca e confuza nu stie ce vrea! si iam cerut sa incercam sa continuam sa re[param acaesta [problema ca noi ne iubim mult, si devine si ea sensibila deoda si zice ca nu vrea sa ma fac sa sufar... am insistat mult si iam zis dac vrai as ne des[partim , si ea a evitat sa ras[punda sau sa zica ca vrea, zicea ca vrea timp. ce sa fac cum sa fac? ca o iubesc enorm [p aceasta fiinta! stia ca o iubesc ma stie sensibil, sa devin mai distant ? cred ca mati ajuta sa vad ce are!

 

 

poate ea nu te iubeste asa de mult si s-a simtit sufocata......probabil stie ca o vei astepta si ii vei ierta greselile...... :friends: fa in asa fel sa se indoiasca de dragostea ta,sa creada ca nu este singura sau cel putin nu mai este asa de importanta pt tine.......arata-i ca o iubesti dar lasa-i si loc de indoiala,asta ca sa lupte pt tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, sunt cu cineva de 8 luni si am trait multe si fumoase, dar acum ea a devenit mai rece ,a evitat sa-mi raspunda ce are... am insistat sa-mi zica dak e vb de des[partire, a zis ca nu,doar ca vrea sa stam un [pic fara sa ne vedem ca e confuza nu stie ce vrea! si iam cerut sa incercam sa continuam sa re[param acaesta [problema ca noi ne iubim mult, si devine si ea sensibila deoda si zice ca nu vrea sa ma fac sa sufar... am insistat mult si iam zis dac vrai as ne des[partim , si ea a evitat sa ras[punda sau sa zica ca vrea, zicea ca vrea timp. ce sa fac cum sa fac? ca o iubesc enorm [p aceasta fiinta! stia ca o iubesc ma stie sensibil, sa devin mai distant ? cred ca mati ajuta sa vad ce are!

n-am citit decat ce ai scris tu , raspunsul meu e unul singur care l-am aplica si eu dar eu am avut avantajul precocitatii :good:

 

studieaza invata aplica ....aici ma refer da psihologie unde intra relatii intre femei si barbati , caracterele fiecaruia , contructia , NLP ...aoleu si cate mai intra numai dupa ce vezi cum e setat omul si cum e construit poti sa gasest cauza :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×