Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

Clasa a patra..

Postări Recomandate

Cine nu a auzit macar o data-n viata expresia "n-am mai (completati cu ce doriti) din clasa a patra?

 

Dar ce anume face ca aceasta perioada din viata noastra sa fie atat de importanta, sa fie un o cotitura, un punct de referinta, o borna, am putea spune, un far, o faclie pentru restul pasilor nostri prin viata?

 

O astfel de perioada luminoasa si plina de evenimente marcante pentru fiecare dintre noi, merita un topic dedicat, nu-i asa?

 

Deci sa impartasim experientele noastre, ale tuturor.. Sa punem laolalta amintirile noastre si sa incercam sa extragem esenta, seva, chintesenta miracolului care este CLASA A PATRA!

 

 

Introducerea fiind facuta, va mai amintiti ce vi s-a intamplat in clasa a patra?

 

O sa incep eu, desigur, ca sa va dau curaj.

 

In clasa a patra... ne-am mutat in alt apartament, mai mare.

- am inceput sa merg singura cu tramvaiul, la scoala si..

- intr-o zi, tramvaiul se retragea la depou si eu nu imi dadusem seama inainte de-a ma urca.. Drept pentru care, am sarit din tramvai in dreptul unei statii, pentru ca nu as mai fi stiut sa ma mai intorc acasa, daca as fi ramas in el.

Mi s-a parut un act de mare curaj, mai ales ca m-am dus acasa fara coronita, pentru ca mi s-a rupt in momentul aterizarii.

- in clasa a patra m-am accidentat la sanius si am ramas cu o cicatrice in dreapta, sub barbie.

- m-am indragostit pentru prima oara de vecinu' de la 3.. Care simtea acelasi lucru, dar era cam timid. Ma multumeam sa oftez in timp ce ma uitam pe geam, la el, cum juca fotbal in spatele blocului.

- am fost in prima mea tabara. La Bucsoaia, in judetul Suceava.

- mi-am facut permisul la biblioteca, pe care il am si in ziua de astazi (si maine)

- am cunoscut-o pe cea care urma sa-mi fie cea mai buna prietena pentru 14 ani de-atunci incolo

- am aparut la televizor, la Cantarea Romaniei, deoarece cantam in cor. Pentru circa 3 secunde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a zis prima data un baiat mai mare, cu care ma intalneam in drum spre scoala, sarut-mana :doh: si era sa cad jos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh:

Ok, nevermind.. Se vede ca nu toti cunosc expresia si nu e la fel de amuzant pentru toti.

 

Faceti abstractie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis nevermind... Nu stiti expresia, gata, am inteles. Credeam ca e de ras, da' nu conteaza.

 

Keep ... whatever.

 

O sa cer sa se inchida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a inteles spiritul topicului, care era o gluma, ca nu ma apucam eu acuma sa ridic in slavi clasa a patra. Gizas.

Nu cunoaste lumea expresia, e ok.

Nu-si mai are rostul.

Bineinteles ca o sa fie inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×