Sari la conținut
Forum Roportal
Master_Best

Memorii de 2 bani...

Postări Recomandate

Pai sa vedeti, am 2 memorii de 512 fiecare Kingston, si nu stiu de ce dar mi se ducea sau imi dadea errori mereu C-ul, asadar trebuind sal formatez in FIECARE ZI!!!!!!!

Cineva mi-a recomandat 2 programe:

Memtest-pt. a scana memoria..

HD regenerator-Pt. a sacan hardul

Cum eram mai mult ca sigur ca hardul este de vina, am lasat 20 ore sa se scaneze, si nu avea nici un sector defectuos!!!

Apoi am scanat memoriile, si nici nu am lasat sa se scaneze pana la sfarsit, pt.ca im dadea errori cu sutele...sa nu exagerez!!!

Apoi am lasat numai o singura memorie, si am observat ca nu imi dadea nici o erroare!!!!!!!!!!!!

Ce sa fac???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut chestia asta. Tot cu producatorul asta de memorii. Nu sunt compatibile cu orice placa de baza

 

(producator). Iti recomand forumul de publicitate de pe www.computergames.ro unde poti cere un schimb de memorii cu cineva care isi doreste tipul tau de memorii. Daca nu te descurci contacteaza-ma. :jester:

 

Bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai vazut chestia asta. Tot cu producatorul asta de memorii. Nu sunt compatibile cu orice placa de baza

 

(producator). Iti recomand forumul de publicitate de pe www.computergames.ro unde poti cere un schimb de memorii cu cineva care isi doreste tipul tau de memorii. Daca nu te descurci contacteaza-ma. :jester:

 

Bafta.

A, da si cum iti explici tu ca numai una imi da eroare, fiind amandoua de aceeasi firma..??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E stricata una LOL

Dute cu ea la garantie !!! Kingston are 5 ani garantie (daca nu e pe viata)

si eu am o placuta de 256 si nu mi-a facut probleme dar se mai intampla.

Am mai vazut la cineva cum e cu erorile de RAM, auci doare....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine are timp sa imi zica si mie cum sa fac un mem test ?.. am programul numa nu stiu cum sa il bun pe cd.. si restul.. deci de la a la z daca ... are cineva timp .. ms mult :D

Editat de Ecko72unltd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×