Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Increderea in partener(a)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am tot gandit la o situatie.. Pana la urma am aflat raspunsul (valabil in relatia mea). Sunt totusi curioasa daca ati trecut prin asa ceva.. cum ati reactiona.. impresii.. pareri.

 

Intrebare principala: Cata incredere aveti in persoana iubita?

 

Subiectul asta va trata infidelitatea/fidelitatea.. desi s-a mai discutat. Ma intereseaza insa o alta latura.

 

Mi s-a intamplat intr-o seara sa vorbesc cu partenerul meu, daca sa merg sau nu la un amic, sa vedem un film... ramanand peste noapte la el. Raspunsul lui a fost unul foarte simplu, dar care pentru mine a insemnat o dovada din partea lui: "exista un cuvant din cinci litere... trust". Discutand mai mult am ajuns ca el sa-mi dea "mana libera la a face sex cu alti barbati", cu conditia ca el sa nu afle.

 

Amicul in cauza cunoaste povestea si mi-a spus ca oricum nu conteaza pentru ca stie ca sunt fidela.

 

Ati putea sa faceti asa ceva?

 

Ati face-o pentru ca oricum va inseala? (macar sa fie "legal") Sau pentru ca indiferent daca stie ca nu aveti nimic impotriva (nevoii fizice) aveti incredere ca nu se va intampla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, e o prostie destul de mare din partea lui, avand in vedere mai multe amanunte.

Am citit pe un alt topic ca tu ai inselat odata. Nu prea conteaza daca l-ai inselat pe el sau pe altu... ideea e ca cine greseste odata e mai predispus sa greseasca si a doua oara, mult mai mult decat cineva care nu a gresit deloc.

Si eu i-am oferit aceeasi libertata odata unei fete, ba chiar am fost mai ingaduitor ca prietenul tau.. Eram de acord sa faca sex si cu altcineva, daca s-a plictisit de mine, si chiar daca aflam era ok, dar sa nu puna suflet.. Sa-si satisfaca nevoile fiziologice si gata.

Ei bine asa cum spunea si ariana in acelasi topic, nu prea exista sex fara a pune suflet, si am aflat asta pe pielea mea.

Asta e parerea mea, si impresia mea..

Reactia mea, daca o sa fiu inselat si o sa si aflu va fi despartirea iminenta, fara alte discutii, pentru ca asa e cel mai bine.

 

 

Cu stima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Da, am inselat.. nu pe el.. si asta se intampla cu mult timp in urma, inainte sa fiu cu el. Eu zic ca e la fel de important motivul pentru care se ajunge in situatia asta. De ce mi-am inselat partenerul? Sincer.. nu primeam ce imi doream acasa, nu era de-ajuns.

Si eu sunt de parere ca "istoria se repeta", dar uite ca in toata perioada asta nu mi-am dorit pe altcineva, chiar si acum ca e departe.. nu am nevoie de un alt barbat.

Sa stii ca totusi exista "sex fara sentimente", am experienta cum s-ar spune.

 

Si dandu-mi voie sa fiu cu altcineva fizic... m-a facut sa nu vreau.. a avut efect daca-si propusese cumva asta.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de indelungat a fost efectul?

Adica cat a durat pana acuma??

Si nu imi spune mie ca in momentul in care faci sex cu cineva nu simti (nu ai sentimente) pentru el...

Trebuie cel putin sa-ti placa de el pentru a o face cu el, si asta e un sentiment deja. O femeie o face mai greu decat un barbat, deoarece ea pune in fata anumite considerente, pe cand barbatii nu iau in considerare mai nimic cand e vorba de sex...

Prezervativ sa fie, ca dupaia totul e ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai discutia respectiva am purtat-o acum cateva luni..

Pentru mine sentiment inseamna mai mult.. da, ok, imi place de el, dar mai mult nu.

 

Si de ce crezi ca numai barbatii sunt asa? S-au cam schimbat vremurile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca as fi de baiat nu te-as imparti cu nimeni si ca femeie gandesc la fel.Sotu stie f bine ca daca vrea sa umble cu altele ..o aventura....nu are decat sa faca ce vrea,dar eu sa nu aflu,la fel mi-a zis si el.L-am intrebat o data pe sotul meu daca a palmuit vreodata o fata,mi-a zis ca nu...eu l-am intrebat:de ce?....nu te-a enervat nici una suficient de tare?..... el mi-a zis ca da....cand l-am intrebat cum s-a abtinut mi-a zis ca daca va ajunge sa dea o palma cu siguranta o va da si pe a doua,ar prinde de gust...ar fi o modalitate de a incchide gura femeii,cam asa si aicea.....Daca calci o data stramb sigur o vei face si a doua oara.

Nu cred ca exista nici un baiat care sa zica:"da,draga iubita du-te cu altii de te culca,ca eu nu sunt gelos si nu ma afecteaza" :lol:

 

Pana la urma nu inteleg cum e faza cu nevoile fizice?De ce sa ma duc sa caut in alta parte daca el imi ofera totul?....sau daca nu am placere in pat...de ce sa mai stau cu el?

 

Eu am incredere in al meu sot deplina,chiar daca am avut cateva conflicte...dar nu au fost pe acest subiect..... nu mi-a dat niciodata motive sa ma indoiesc si pt ca stiu ca-mi e fidel ...sau cel putin asa imi demonstreaza...il apreciez mai mult :lol: .

 

Dar sa ma lamuresti te rog cum e cu nevoile fizice?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu as putea sa dau mana libera..poatev ca sunt prea geloasa,dar de ce sa mai stai cu mine daca te duci la alta sa o atingi pe ea ..daca nu esti implinita total intr-o relatie las-o balta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×