Sari la conținut
Forum Roportal
Vasy.p

Emag isi bate joc de clienti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va descriu problema mea cu laptopul cumparat acum 2 luni de la emag, Laptop Sony Vaio VPC-EB4Z1E/BQ cu procesor Intel® CoreTM i5-480M 2.66GHz, 4GB, 500GB, ATI Radeon HD5650 1GB, Microsoft Windows 7 Home Premium, Negru

Dupa cum vedeti este un model cu caracteristici bune, dar doh.gif dupa 2 saptamani a inceput sa se restarteze din senin, aiurea, si cand lucram intr-un amarat de excel, fara alte programe care sa ruleze. bun.... dupa ce am formatat si reinstalat windowsul si office-ul, facea la fel - cam la un sfert de ora se restarta.

Am luat negatura cu cei de la emag si i-am anuntat ca in fac retur, ca se incadra in cele 30 de zile de la cumparare. Dar ce sa vezi, mi-au spus ca nu pot face retur decat daca pachetul a fost nedesfacut!!!!!

 

Pai ala nu mai e retur, nu? blink.gif

 

Cum depasisem cele 10 zile in care puteam face retur conform legii, nu am avut ce sa fac si, dupa multe injuraturi - care sper sa le fi umplut frigiderul nesimtitilor de la emag, l-am trimis in service.

Dupa 3 saptamani de asteptare, in care sunam inutil sa ma interez de laptopul meu, imi soseste inapoi, ca fiind rezolvata problema.

si il deschid si bucuros incep se butonez. si, se restarteaza iar, dar dupa vreo 3 minute de la deschidere stars.gif

Imi venea sa ma urc in tren si sa marg la emag sa le dau cu el in cap.

Sun iar la service (imi raspunde in final cineva, dupaq vreo 10 apeluri disperate) si le expun problema. Ce raspuns credeti ca-mi da: Daca tehnicienii din service spun ca problema este rezolvata, insemna ca este!!!!!!! angry2.gif

 

 

Va dati seama ca am facut spumele marii

 

Adica nu conta ca mie mi se restarta laptopul masii, el de fapt nu se restarteaza, ca asa spun tehnicienii.

 

Si i-am bagat o injuratura olteneasca, am facut sesizare la OPC si mi-am reparat singur laptopul la o cunostinta.

 

Cine mai cumpara de la emag, si pateste ca mine, sa fie avertizat.

 

Sunt o firma de c.a.cat! bann.gif

salut...aceeasi problema am avut si eu.am achizitionat un laptop de la ei in a carui descriere era si functia wireless...dar m-a surprins sa observ ca wireless-ul functiona doar pe foaie,ca sa zic asa...apoi am mai remarcat si ca imi functiona doar un difuzor...m-am dus cu el la emag si am primit acelasi raspuns ca si tine...nu poate fi schimbat pentru ca am desfacut cutia in care era....iar la service-ul lor nu il pot lasa pt ca am nevoie de el si nu ma pot lipsi....deci fratilor,nu mai luati tzepe si acceptati toate rebuturile (ca mine),schimbati magazinul :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stau sa citesc tot, spun doar atat - sunt client al lor dinainte sa fie vanduti. Niciodata, dar niciodata nu am avut problem cu ei. Cu produsul am avut problem de vreo 10 ori lejer - ei m-au rezolvat instant. Retin totusi situatia in care, prezentandu-ma cu un hdd de 1tb pe vremea in care nu era chiar usor accesibile cea care m-a intampinat a incercat sa imi serveasca in loc de facture de stornare - sau cum se numeste - un alt hdd. Am aruncat o privire spre nr OPC si am apelat. Dupa . buna ziua sunt la Emag am fost salutat de un barbat si totul s-a rezolvat - am luat hdd de 500gb si niste rami.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurii profesionisti in vanzari IT. Concurenta lor, PC Grage sunt niste sclifositi aroganti.

Ca si client, pe mine ma intereseaza sa fiu servit, iar eMag ma serveste, fara intarzieri si fara greata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietenul meu a achiziționat recent un telefon Samsung galaxy S5 și a primit un voucher. Voucherul și cu o diferență de bani , la folosit pentru a achiziționa o tableta. Am primit tableta totul bine și frumos... După câteva zile a început sa facă figuri. Prietenul meu sa dus la emag a spus ce probleme are tableta , a vrut sa faca retur și sa primească alta, persoana cu care a vorbit a spus ca nu e nici o problema, a făcut factura de retur dar fără ai spune ca mai întâi trebuie să verifice dacă Voucherul mai este valabil (se pare ca acele 30 de zile nu se aplica și la vouchere ). Sa interesat la alta persoana pentru ca nesimțitul care sa ocupat de aceasta problema a spus ca el nu poate vedea dacă mai este sau nu valabil Voucherul, acesta nu mai era valabil și ce sa vezi pentru ca sa făcut factura de retur(cică nu se poate anula...pe bune ? Am greșit eu ? ) a refuzat sa mai dea tableta, sa luam doar diferența de bani. Cum se poate așa ceva ??????? Adică am primit un voucher dar nu am primit nimic...furt pe fata așa se face acum la emag...Sa le fie rușine sunt niște nesimțiți...Am crezut ca sunt o firma serioasa dar se pare ca și ei sunt alți HOTIIIIII ... Aveți grija cei care primiți vouchere sa nu va lăsați păcăliți...

Editat de Alexam06

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

   Am luat teapa si eu de ziua emag. Am comandat un laptop, mi s-a confirmat comanda, iar cand comanda a ajuns la punctul de livrare am aflat ca fusese deja returnata si nu mai stia nimeni nimic despre ea. Nu mi-au trimis nici macar un raspuns la cele trei reclamatii ale mele. De ziua emag, multumesc emag si adio emag. Ati pierdut inca doi clienti (eu si firma la care lucrez) prin acesta politica de marketing.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Emag, tipic romanesc!

 

Prima data am comandat un pat de copil. Toate bune! Lvrarea a doua zi, patul intreg...

A doua oara, am comandat o chiuveta din fragranite.

Cand a venit curierul am vazut ca nu era sigilata cutia, si am vrut sa vad daca e intacta chiuveta. Greseala mea a fost ca nu m-am uitat atent. Stiind ca am garantie m-am uitat repede la cuva si la marginile vizibile.

Ajuns acasa am vazut ca chiuveta era sparta chiar pe margine, pe dedesupt, dar vizibila spartura odata asezata chiuveta pe blat (vezi foto).

Sun la Emag cam la 20 de minute dupa primirea comenzii.

Imi dau o adresa de la service, ma duc acolo, dar nu-mi primesc chiuveta, imi spun ca trebuie sa completez un formular si ca o sa vina curierul sa o ridice fara nici o problema.

Completez formularul, primesc un mail de confirmare a cererii de retur si astept curierul... De o luna...

Nici un telefon de atunci, nici un mail nimic!

Deci recomand Emag oricui ii place sa cumpere fara garantie!

post-411912-0-97095000-1433635523_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EMAG.RO a devenit o firma neserioasa, exact ca Sigmanet,Domo, etc. , e posibil sa fie pe prag de faliment. EVITATI SA CUMPARATI DE LA EMAG.RO , pe cat posibil, sunt multe alternative la ofertele lor , la firme diverse, mult mai serioase. Riscati comanda sa nu fie onorata, pierdere de garantie , etc.
La a treia comanda plasata de mine, probleme. Asta ar insemna ca nu pot onora in proportie de 33% solicitarea clientului. Am facut o comanda pe 22 noi. 2016 ( acum 6 zile) , produs pe stoc. Am primit 2 e-mail de confirmare, unul la confirmarea comenzii, celalalt dupa cateva ore, confirmare comanda predata firmei de curierat, DPD Group. Anul trecut lucrau cu Fan Curier sau Cargus, nu-mi amintesc , dar oricum amandoua de reputatie impecabila. Pe site-ul tracking al firmei DPD Group se pare ca figureaza comanda mea in tranzit, de 6 zile acuma. Am sunat la EMAG, de cateva ori, primul apel a fost OK, agentul a balbait ceva in legatura cu data 26, 28, nonsens, a promis ca vor onora comanda pe datat de 28. Astazi, pe 28, nu mai accepta apelul daca sun de pe numarul meu mobil inregistrat. Daca sun de pe alt numar, e OK, te pun in contact cu agentul responsabil. La DPD, nu mai accepta apelul de pe numarul meu mobil inregistrat de loc, dupa bip imediat imi termina apelul.
O astfel de atitudine este neserioasa, neprofesionala, indiferent cat de mare pretinde firma a fi. EMAG.RO este de evitat pe cat posibil, cu risc de comanda neonorata sau pierdere garantie.

 

Atasate capturi de ecran cu pagina Emag, DPD, email ( date personale cenzurate) .

 

 

EMAG.RO a devenit o firma neserioasa, exact ca Sigmanet,Domo, etc. , e posibil sa fie pe prag de faliment. EVITATI SA CUMPARATI DE LA EMAG.RO , pe cat posibil, sunt multe alternative la ofertele lor , la firme diverse, mult mai serioase. Riscati comanda sa nu fie onorata, pierdere de garantie , etc.
La a treia comanda plasata de mine, probleme. Asta ar insemna ca nu pot onora in proportie de 33% solicitarea clientului. Am facut o comanda pe 22 noi. 2016 ( acum 6 zile) , produs pe stoc. Am primit 2 e-mail de confirmare, unul la confirmarea comenzii, celalalt dupa cateva ore, confirmare comanda predata firmei de curierat, DPD Group. Anul trecut lucrau cu Fan Curier sau Cargus, nu-mi amintesc , dar oricum amandoua de reputatie impecabila. Pe site-ul tracking al firmei DPD Group se pare ca figureaza comanda mea in tranzit, de 6 zile acuma. Am sunat la EMAG, de cateva ori, primul apel a fost OK, agentul a balbait ceva in legatura cu data 26, 28, nonsens, a promis ca vor onora comanda pe datat de 28. Astazi, pe 28, nu mai accepta apelul daca sun de pe numarul meu mobil inregistrat. Daca sun de pe alt numar, e OK, te pun in contact cu agentul responsabil. La DPD, nu mai accepta apelul de pe numarul meu mobil inregistrat de loc, dupa bip imediat imi termina apelul

 

 

O astfel de atitudine este neserioasa, neprofesionala, indiferent cat de mare pretinde firma a fi. EMAG.RO este de evitat pe cat posibil, cu risc de comanda neonorata sau pierdere garantie.
Atasate capturi de ecran cu pagina Emag, DPD, email ( date personale cenzurate) . 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×