Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor ! Va deranjez si eu cu o intrebare: trebuie sa transfer o suma de bani intr-un cont la Raiffeisen Bank. Eu unul nu am cont bancar sau card de pe care sa depun. Cum trebuie sa procedez ? Pur si simplu ma duc la ei si "Buna ziua, am de transferat o suma de bani in contul cu nr XX XXXXXXXX..." sau e mai "complicat", sa zicem ?

 

Va multumesc pentru timp acordat. O zii buna in continuare :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. mergi cu banii cash la tine, iti notezi pe o hartiuta numele persoanei careia vrei sa-i virezi banii in cont (optional, ti se poate cere si adresa), si codul contului respectiv.

Sa ai buletinul la tine.

 

Cred ca e suficient si codul contului, dar daca stii si numele, te poti verifica.

 

Nu-i mare scofala.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da. mergi cu banii cash la tine, iti notezi pe o hartiuta numele persoanei careia vrei sa-i virezi banii in cont (optional, ti se poate cere si adresa), si codul contului respectiv.

Sa ai buletinul la tine.

 

Cred ca e suficient si codul contului, dar daca stii si numele, te poti verifica.

 

Nu-i mare scofala.

 

Nu ma asteptam sa mi se raspunda asa de repede. Apreciez. Mi-am notat contul pe mobil, de fapt trebuie sa depun acesti bani in contul unei asociatii... Cum ai zis si tu, pe langa acel cont, trebuie sa stiu si numele acelei asociatii ? Merci mult inca o data pt promptitudine. Credeam ca e mai complicat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva: pot transfera acesti bani la orice banca dintr-aceasta ? Sau trebuie sa ma duc la o sucursala ? Pt ca in mesajul pe care l-am primit scria: "[...] banii trebuiesc transferati in contul asociatiei ... nr.: ... , Raiffeisen Bank, Sucursala Unirea [...]" si de-aia, nu sunt sigur de asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca ceva: pot transfera acesti bani la orice banca dintr-aceasta ? Sau trebuie sa ma duc la o sucursala ? Pt ca in mesajul pe care l-am primit scria: "[...] banii trebuiesc transferati in contul asociatiei ... nr.: ... , Raiffeisen Bank, Sucursala Unirea [...]" si de-aia, nu sunt sigur de asta...

 

Te poti duce la oricare sucursala de-a lor, nu are legatura asta. Numai daca te duci la alta banca, cum spune cineva mai sus, iti ia un comision. Tie oricum o sa-ti ia, ca platesti la casierie si asta e intotdeauna mai scumpa fata de plata online cu OP.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×