Sari la conținut
Forum Roportal
Someone Lost

Love love

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok, fie zic. Da' nu ma intrebati de ce sunt prieten cu el.

Din cand in cand, de fapt tot timpul, pune ochii pe cate o eleva. Musai sa fie sub 18 ani, ca altfel nu are farmec. El recunoaste ca are un 'fix' din copilarie...dar nu lupta cu el, ci se scrofaleste in balta ca porcii. Si cica mai e si indragostit si slabeste 10 kile pe la 'inceputuri'.

Plinutele adolescente au ..cum sa zic eu..lipsa de incredere si nesiguranta in feminitatea lor..lasa ca le aranjeaza el la bunica la tara...si se mai si 'aplauda' ca le face sa se simta si ele femei.

wow asta clar nu face parte din cazu meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow asta clar nu face parte din cazu meu

Nu am zis ca asa e sigur. Ti-am spus doar sa ai grija.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh, da, dar nu poti sa zici ca-l cunosti foarte bine, numai dintr-atat.

si ceea ce simti, simti pentru ca el e mai in varsta, are aura asta de intangibil, e profesor..

 

Corect.Pai din cauza asta,multe tinere sunt moarte dupa profii lor,sau profii din liceul lor.Toate cautam ceva mai bun ca noi,nu mai prost.Si barbatii mai in varsta,care dau impresia ca stiu ce vor si nu se joaca ca niste pusti de liceu,reusesc sa insele multe fete naive si sa le faca sa traga la ei ca mustele la miere.Greu gasesti un profesor serios,care vrea o relatie serioasa cu o eleva,si totodata o fata mult mai mica ca ei,avand atatea femei in adevaratul sens al cuvantului langa el.Fostul meu profesor de istorie e foarte inteligent si sever,incat era si inca este considerat spaima liceului.Dar asta doar la scoala.In afara ei era un vanator de fuste(scurte,lungi). :doh:

Asa ca aparentele insala.Ai grija de tine,ca esti micuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eh, da, dar nu poti sa zici ca-l cunosti foarte bine, numai dintr-atat.

si ceea ce simti, simti pentru ca el e mai in varsta, are aura asta de intangibil, e profesor..

 

Corect.Pai din cauza asta,multe tinere sunt moarte dupa profii lor,sau profii din liceul lor.Toate cautam ceva mai bun ca noi,nu mai prost.Si barbatii mai in varsta,care dau impresia ca stiu ce vor si nu se joaca ca niste pusti de liceu,reusesc sa insele multe fete naive si sa le faca sa traga la ei ca mustele la miere.Greu gasesti un profesor serios,care vrea o relatie serioasa cu o eleva,si totodata o fata mult mai mica ca ei,avand atatea femei in adevaratul sens al cuvantului langa el.Fostul meu profesor de istorie e foarte inteligent si sever,incat era si inca este considerat spaima liceului.Dar asta doar la scoala.In afara ei era un vanator de fuste(scurte,lungi). :doh:

Asa ca aparentele insala.Ai grija de tine,ca esti micuta.

ai dreptate si eu am fost nedumerita daca era doar totul in capul meu el e un barbat cum rar gasesti in zilele de azi si de multe ori chiar imi doresc sa fie totul in capu meu dar sunt prea multe semne, dar cum am mai zis nu e pervers si nu se da la mine pur si simplu stiu sigur ca ma place si ca e imposibil de avut o relatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Someone Lost,imi pare rau ca nu ti-ai gasit o persoana de varsta ta pe care sa o iubesti,care sa te iubeasca,totul ar fi mult mai special,adica ce poti face cu un profesor? Sa zicem ca iesi pe ascuns la un suc sau ceva,o giugiuleala...dar stii...un om la 20-etc de ani simte mult mai acut nevoia de sex,am dreptate?

Si daca o sa vrea sa faceti sex,tu ce o sa ii zici,ce o sa faci?

Si daca o sa fiti impreuna,daca afla cineva care nu trebuie,cariera lui o sa fie distrusa,o sa fie un om distrus...iar tu o sa fii intr-o lumina proasta,o sa fii privita urat,cu dispret,de parca tu ai fi vinovata...dar adevaru e ca si tu ai fi vinovata,pentru ca ai contribuit la finalul carierei sale...

Asa ca draga fata de 16 ani,gandeste te mai bine la ce e de facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Someone Lost,imi pare rau ca nu ti-ai gasit o persoana de varsta ta pe care sa o iubesti,care sa te iubeasca,totul ar fi mult mai special,adica ce poti face cu un profesor? Sa zicem ca iesi pe ascuns la un suc sau ceva,o giugiuleala...dar stii...un om la 20-etc de ani simte mult mai acut nevoia de sex,am dreptate?

Si daca o sa vrea sa faceti sex,tu ce o sa ii zici,ce o sa faci?

Si daca o sa fiti impreuna,daca afla cineva care nu trebuie,cariera lui o sa fie distrusa,o sa fie un om distrus...iar tu o sa fii intr-o lumina proasta,o sa fii privita urat,cu dispret,de parca tu ai fi vinovata...dar adevaru e ca si tu ai fi vinovata,pentru ca ai contribuit la finalul carierei sale...

Asa ca draga fata de 16 ani,gandeste te mai bine la ce e de facut.

eu nu am zis ca o sa fiu cu el doar ca mi-ar placea. desigur ca mi-am pus problema si cu sexul si cu cariera tocmai de aceea vreau sa il uit si sa nu ma mai gandesc la el. sper doar ca totul sa fie o faza a adolescentei si sa treaca cat mai repede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu am zis ca o sa fiu cu el doar ca mi-ar placea. desigur ca mi-am pus problema si cu sexul si cu cariera tocmai de aceea vreau sa il uit si sa nu ma mai gandesc la el. sper doar ca totul sa fie o faza a adolescentei si sa treaca cat mai repede

 

E doar o faza a adolescentei;iti va trece,dar nu da curs sentimentelor;roaga-te!Infraneaza-le!

 

Succes!

 

:salut: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a mai intamplat sa existe relatii intre profesori tineri si eleve.

EU stiu un exemplu unde intre un profesor si o eleva s-a ajuns lacasatorie.

Colega mea de la facultate avea o sora cu vreo 15 ani mai mare ca ea. Ora ei cand era in facultate a inceput sa aibe o relatie cu un profesor univ. Profu respectiv tin sa mentionez ca e si el cu vreo 12 ani mai mare. EEe relatia era destul de interzisa...adica nu prea a fost privita cu ochi buni,si imi spunea colega mea cat de mult au trebuit sa se ascunda.Acum ei sunt casatoriti au o fetita de 9 ani si le merge bine.Acum amandoi sunt profi,ea la liceu iar el la univeritate incontinuare..ca l-am avut si eu prof ;)

 

oh, ce frumooos...

in clasa a 9-a l-am iubit pe Damachi... toate fetele il iubeam.

in a 10-a pe Bubu. era foarte liber la gura :P

in a 11-a si a 12-a numai pe dirigu. si dansa cu noi pe rand la toate chefurile.

in facultate nu mai zic :P

 

asa ca pasiunile astea fata de profi sunt frumoase.

si ramai cu amintiri placute :shipwrecked:

 

Aoleu.am avut eu in clasa a 11-si a 12 un prof de sport....ce mai plangeam noi dupa el,si saracau tocmai se casatorie si cred ca toate fetele eram pe el..chiar aveam colege care ii faceau avansuri nepotrivite in fata :salut:

In facultate am avut cativa profi mai tineri asa...pacat ca si aia erau insurati...da ce mai intorceam capul pe coridor dupa ei... :)

da, dar ea zice ca e reciproc.

iar eu ii recomand sa ii incerce dar cu anumite conditi. Adica na sa aibe si ea 18 ani,el sa nu fiecasatorit si pana la terminarea liceului sa patreze discretia

Editat de angel_of_life

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pan' la urma nu tre sa stie toata scoala de voi, puteti sa tineti relatia secreta.

Sa inteleg ca, dupa parerea ta, singura problema e "ce zice lumea"?

 

Si la mine in scoala au fost relatii intre profesori si eleve. Una s-a sfarsit cu mariaj, copii, tot tam-tam-ul. Una, nu, ca el era insurat.

Asta nu e decat o dovada despre cat de bolnava e societatea romaneasca. Sa nu ridicam asta la rang de normalitate. Asta e o problema generala a societatii romanesti, toate aberatiile ajung sa fie considerate "normale".

 

daca nici macar nu e profesorul tau.. cu atat mai mult nu vad probleme.

Daca ai avea o fata de 15-16 ani, n-ai vedea nici o problema sa aiba o relatie cu un tip de 25-28 ? Chiar daca ignoram faptul ca e si profesor. Poate ar fi cazul sa vezi totusi niste probleme.

 

Nu in ultimul rand, de ce crezi tu ca legea considera incorecte astfel de relatii? Doar asa, fiindca parlamentarii care au votat respectiva lege sunt niste mosnegi batuti in cap? :P

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×