Sari la conținut
Forum Roportal
Someone Lost

Love love

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu cum sa incep sa spun...dar simt ca m-am indragostit lulea de un profesor. Sunt destul de mare, aproape majora, dar incerc sa fac tot posibilul ca sa il uit. Sunt constienta ca sunt nebuna dar simt ca este reciproc. De fiecare data cand il vad simt cum imi bate inima tare, iar el cand mai vorbeste cu mine despre diverse lucruri legate de scoala se uita in pamant, iar atunci cand ridica ochii si se uita la mine incepe sa se balbaie. De cate ori e in preajma mea simt ca imi urmareste fiecare miscare iar eu simt acei fluturasi in stomac. Nu stiu cum pot sa fac sa il uit dar tin foarte mult la el si imi vine sa plang numai cand se uita la mine deoarece stiu ca este imposibil o relatie. Mentionez ca el este tanar, nu dau varsta. Va rog mult sa imi spune-ti cum pot sa il uit. Sunt convinsa ca si el ma place...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bine,nu-i bine deloc,nu-i potrivit,dar,fiind tanara,il vei uita.

Ocupa-ti timpul cu altceva si nu te mai gandi la dumnealui,iar cand ai ora respectiva impune-ti sa te concentrezi exclusiv la lectie(desi poate fi foarte greu,nu e imposibil).Un prim pas al ambitiei tale l-ai facut deja cerand ajutor.

 

Fa tot posibilul sa revii cu picioarele pe pamant!Stii ca se poate! :doh:

 

Mult succes! :soc: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai intamplat sa existe relatii intre profesori tineri si eleve. In liceul unde am invatat s-a ajuns chiar si la o logodna. Atata timp cat nu are angajamente cu altcineva (ai zis doar ca nu e casatorit, nu ca nu ar avea o relatie, dar probabil nici nu ai avea cum sa afli asta) nu vad ce crima ar fi :doh: , pentru ca el e profesorul tau. Este totusi riscant sa incerci ceva in sensul asta daca nu esti sigura ca e reciproc. O grija ar fi si sa nu profite de tine, datorita diferentei de varsta si pozitiei lui privilegiate. Altfel... nu vad ce ar fi de rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i bine,nu-i bine deloc,nu-i potrivit,dar,fiind tanara,il vei uita.

Ocupa-ti timpul cu altceva si nu te mai gandi la dumnealui,iar cand ai ora respectiva impune-ti sa te concentrezi exclusiv la lectie(desi poate fi foarte greu,nu e imposibil).Un prim pas al ambitiei tale l-ai facut deja cerand ajutor.

 

Fa tot posibilul sa revii cu picioarele pe pamant!Stii ca se poate! :soc:

 

Mult succes! :lol: :doh:

ms de sfat dar am noroc ca nu imi preda mie la clasa

 

 

S-a mai intamplat sa existe relatii intre profesori tineri si eleve. In liceul unde am invatat s-a ajuns chiar si la o logodna. Atata timp cat nu are angajamente cu altcineva (ai zis doar ca nu e casatorit, nu ca nu ar avea o relatie, dar probabil nici nu ai avea cum sa afli asta) nu vad ce crima ar fi :doh: , pentru ca el e profesorul tau. Este totusi riscant sa incerci ceva in sensul asta daca nu esti sigura ca e reciproc. O grija ar fi si sa nu profite de tine, datorita diferentei de varsta si pozitiei lui privilegiate. Altfel... nu vad ce ar fi de rau.

sunt perfect convinsa ce este reciproc si nu e genul de om care sa profite de cineva... il cunosc foarte bine. Am mai fost indragostita inainte bineinteles dar niciodata nu am simtit ceea ce simt pentru el

 

S-a mai intamplat sa existe relatii intre profesori tineri si eleve. In liceul unde am invatat s-a ajuns chiar si la o logodna. Atata timp cat nu are angajamente cu altcineva (ai zis doar ca nu e casatorit, nu ca nu ar avea o relatie, dar probabil nici nu ai avea cum sa afli asta) nu vad ce crima ar fi :soc: , pentru ca el e profesorul tau. Este totusi riscant sa incerci ceva in sensul asta daca nu esti sigura ca e reciproc. O grija ar fi si sa nu profite de tine, datorita diferentei de varsta si pozitiei lui privilegiate. Altfel... nu vad ce ar fi de rau.

 

crede-ma ca stiu destule despre el.. a avut o relatie in care a fost inselat tocmai de o profesoara de la mine din scoala dar acum e singur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io-s de acord cu Finnian. Pan' la urma nu tre sa stie toata scoala de voi, puteti sa tineti relatia secreta. Si la mine in scoala au fost relatii intre profesori si eleve. Una s-a sfarsit cu mariaj, copii, tot tam-tam-ul. Una, nu, ca el era insurat.

 

daca nici macar nu e profesorul tau.. cu atat mai mult nu vad probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ms de sfat dar am noroc ca nu imi preda mie la clasa

 

 

 

sunt perfect convinsa ce este reciproc si nu e genul de om care sa profite de cineva... il cunosc foarte bine. Am mai fost indragostita inainte bineinteles dar niciodata nu am simtit ceea ce simt pentru el

 

Cu totii cred ca am facut la un moment dat o pasiune pentru unul din profesorii nostri.Fie din admiratie,fie datorita varstei,care e un factor seductiv,mai ales pentru elevi/e,fie altor criterii.O sa-ti treaca.Si eu am avut niste sentimente pentru fostul meu profesor de istorie si acestea erau reciproce,dar am ales sa nu riscam,datorita problemelor ce se puteau ivi(sunt interzise relatiile profesor-elev).Acum,fiind la facultate si deci majora,el e cel care ma cauta si se tine dupa mine,dar degeaba.Mi-a trecut acea flama pentru el.

Sentimentele sunt trecatoare,fiind specifice adolescentei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×