Sari la conținut
Forum Roportal
adina298

Cum as putea sa ma impac cu sotul meu capricorn daca el vrea divortul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu stiu cum sa incep, scriu povestea mea pe scurt pe acest forum in speranta sa primesc niste sfaturi, opinii, ceva sa imi dea o speranta cat de mica ca intr-o zi o sa pot sa ma ipac cu sotul meu.

Suntem casatoriti de 5 luni, ne cunoastem din luna mai a anului trecut. Dupa o pauza de 2 luni in vara trecuta, cand eu nu mai vroiam sa aud nimic iar el a insitat foarte mult, a venit de doua ori dupa mine in Romania, el este neamt, am decis sa ii mai dau o sansa, ne-am impacat si ne-am casatorit. Ne iubeam foarte mult, facea totul pentru mine, dar ne certam mereu. De fiecare data, incepeam eu cearta din diverse motive, dar totul din cauza lucrurilor pe care el le facea. Am facut multe greseli, am pomenit divortul de multe ori, in speranta ca se va schimba. Lucrul acesta nu sa intamplat, iar la ultima cearta cand l-am avertizat ca este ultima oara cand ii permit sa nu ma respecte cum se cuvine in fata prietenilor, mi-a spus ca nu ma mai vrea, ca nu ma mai iubeste , ca nu ii mai pasa de mine. Am venit cu totul in Romania, dar despartirea a fost una extrem de urata. Acum, la o saptamana de la despartire nu am primit nici un semn de la el, i-am scris mesaje, i-am spus ca imi pare rau si ca iau toata vina asupra mea, l-am sunat, dar nimic...el nu reactioneaza nicicum, se comporta de parca nici nu as exista. Il iubesc foarte mult, nu pot sa renunt la el, chiar daca ma jignit foarte rau, chiar daca el vrea divortul. Ce sa fac? Cum pot sa il fac sa inteleaga ca nu am vrut nici o secunda sa il ranesc?

Va rog dati-mi un sfat. Ma simt atat de rau si nu stiu ce as putea sa fac.

Va multumec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa te umileasca si sa continui sa-l iubesti si inca sa-l vrei inapoi?

Ase ceva (vorba Rodicai ) n-am pomenit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai certuri, certuri...dar de la ce? ce motive?

Mai mult despartiti decat impreuna ati fost. Si ti-a spus clar, basca iti si arata ca nu te mai vrea in viata lui, nu te tine ca raia de om, nu ai ce repara. cu cat insisti mai mult, cu atat fuge mai tare. Esti tanara, refa-ti viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai certuri, certuri...dar de la ce? ce motive?

Mai mult despartiti decat impreuna ati fost. Si ti-a spus clar, basca iti si arata ca nu te mai vrea in viata lui, nu te tine ca raia de om, nu ai ce repara. cu cat insisti mai mult, cu atat fuge mai tare. Esti tanara, refa-ti viata!

 

E genul de lipitoare ca cele descrise de dr strut ...pfff,acum sa vedem cum se scapa :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E naspa in Romania, nu?

 

Tu te astepti ca, dupa mai putin de un an de cand va cunoasteti, 2 luni de pauza, 5 luni de casnicie :roll: sa fi gasit barbatul vietii tale?

Cum crezi ca o sa fie relatia voastra, daca el te primeste inapoi acum? Nu-ti dai seama ca o sa fie tot mai rau si ca tot la divort o sa se ajunga?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca eu nu il mai caut, nu mai insist si atunci il pierd definitiv. M-am gandit sa nu il cau, dar vara trecuta cand eu nu il mai vroiam, cand eu i-am spus ca totul sa terminat, el a insista, ma suna, imi scria, a venit dupa mine in Romania de 2 ori. Nu sa lasat usor si datorita insistentei lui ne-am impacat. Daca el nu o facea astazi nu vorbeam de el...Sa nu intelegeti gresit, certuri au fost multe dar momentele frumoase au fost si mai multe, exceptand certurile era totul perfect. Ne intelegeam bine, ne iubeam, planuiam sa avem un copil cat mai curand. L-am ranit cu vorbe si asta l-a durut cel mai mult. Eu cred ca este de datoria mea sa mai incerc o data sa ne impacam, ca sa nu raman cu regretul ca nu am facut nimic. Si cum poate sa fie adevarat ca nu mai simte nimic pentru mine cand doar cu cateva zile inaite de despartirea ma lua in brate si imi spunea cat de mult ma iubeste, ca sunt o binecuvantare pentru el si cel mai bun lucru ce i sa intamplat in viata? Iar staul in Romania nu este nici o problema, eu oricand pot sa plec, noi ne-am cunoscut in strainatate nu aici. As putea in orice moment sa am pe cine vreau, dar nu vreau pe nimeni, il vreau doar pe el, pe sotul meu inapoi.

 

Imi cer scuze de greselile gramaticale, nu ma simt in stare sa corectez ceva acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intoarce-te in Germania, cazaza-te la un hotel si cauta-l. Propune-i sa mai incercati o data, cu ajutor specializat - psiholog adica. La planing familial cu voi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×