Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Planeta la control!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca te referi la omul modern, are cateva mii de ani, nu chiar 7000, ci undeva pe la 10.000-20.000 ani. Inainte era mai mult maimuta...homo erectus, homo habilis, si altii. Dar asta nu inseamna ca si lumea tot atat are. Inainte de Homo Sapiens mai traia si altceva.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la omul modern, are cateva mii de ani, nu chiar 7000, ci undeva pe la 10.000-20.000 ani. Inainte era mai mult maimuta...homo erectus, homo habilis, si altii. Dar asta nu inseamna ca si lumea tot atat are. Inainte de Homo Sapiens mai traia si altceva.

Astea cu homobabuinus sunt basme ale religiei tale ateiste.! :D

 

Omul este intr-o continua involutie de la forma perfecta in care a fost el creat pe Terra.Este posibil ca el sa fi involuat pana la stadiul de babuin[invers in nici un caz! :D ]-asa cum v-a invatat pe voi preotul evolutionist la ora de religie evolutionista!

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, bine, atunci fosilele si oasele si toate astea sunt doar niste iluzii :D A...si da, omul este intr-o continua involutie... de la canibal, catarator in copaci, poligam, la ceea ce este azi...asa e Hans, omul a involuat. Al dracului ateism, ce ne strica noua iluziile :)

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, bine, atunci fosilele si oasele si toate astea sunt doar niste iluzii :D

De fapt,fosilele si ciolanele, sunt opiumul religiei evolutioniste, la fel cum ciolanele unor asa zisi sfinti=moaste sunt opiumul religiei ortodoxe. :D

Ambii, va imbatati cu apa rece, in loc sa beti tarie autentica!

 

A...si da, omul este intr-o continua involutie... de la canibal, catarator in copaci, poligam, la ceea ce este azi...asa e Hans, omul a involuat. Al dracului ateism, ce ne strica noua iluziile :)

Desigur ca e intr-o continua involutie.

De la vegetarian strict, omul a decazut la carnivor, pana la canibal.Totusi, astazi stiinta face lumina, si confirma ca intoarcerea omului la originile sale, vegetariene, reprezinta o farama de evolutie. :D

 

De la om perfect, a decazut pana la stadiul de catarator in copaci - din care unii evolutionisti au uitat sa mai coboare.

 

De la monogamia stricta, la poligamie. Si mai apoi la liber ...culegator. :D

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va imbatati cu apa rece, in loc sa beti tarie autentica!

 

 

Nu multumesc, nu-mi place taria :lol:

 

Desigur ca e intr-o continua involutie.

De la vegetarian strict, omul a decazut la carnivor, pana la canibal.Totusi, astazi stiinta face lumina, si confirma ca intoarcerea omului la originile sale, vegetariene, reprezinta o farama de evolutie. :D

 

Eu stiam ca omul era carnivor :) Si canibal. Astazi, nu prea mai aud de canibali... Stiinta face lumina ? Candva era considerata lucrarea diavolului. :) Daca ar fi ceva curat, atunci nu ar mai cauta sa-l inlocuiasca pe D-zeu cu tot felul de teorii, nu?

 

Ai grija, lucrurile sunt inselatoare. Nu te lasa inselat de aparenta "lumina" pe care o face stiinta. Poate fi o capcana. :)

 

De la om perfect, a decazut pana la stadiul de catarator in copaci - din care unii evolutionisti au uitat sa mai coboare.

 

De la monogamia stricta, la poligamie. Si mai apoi la liber ...culegator. :D

 

Stai ca acum inteleg la ce te referi. Tu te referi la caderea din Rai. :) Da, asa e, daca e sa credem ce e scris acolo, atunci omul a decazut. Dar asta nu inseamna ca e intr-o evolutie continua. Si apoi si tu, tare greu e sa fii monogam, cand nu ai decat o femeie in toata lumea :lol:

 

Nu a fost o involutie, pentru ca acolo pe aveau pe toate. Erau imaturi, neincercati. Asa poti spune si despre un copil nou-nascut ca e cel mai avansat spiritual, doar pentru ca nu a facut niciun rau vreodata ! E aceeasi chestie. :)

 

Ca se fac atatea mizerii in epoca noastra, e una, dar asta nu inseaamna ca inainte erau mai buni. Cel mult se chinuiau sa fie.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu multumesc, nu-mi place taria :lol:

Atunci nu mai incerca sa te imbeti cu ceea ce nu imbata. :D

 

Eu stiam ca omul era carnivor :) Si canibal. Astazi, nu prea mai aud de canibali... Stiinta face lumina ? Candva era considerata lucrarea diavolului. :) Daca ar fi ceva curat, atunci nu ar mai cauta sa-l inlocuiasca pe D-zeu cu tot felul de teorii, nu?

Dintotdeauna, adevarata stiinta a fost mana in mana cu credinta. Niciodata nu s-au combatut. Ca dovada, sutele de oameni ai adevaratei stiinte, celebri astazi, dupa a caror inventii si descoperiri traim noi astazi negandu-le credinta in Creator, si numindu-i retarzi pe cei ce cred ca ei. ;)

 

Lucrare a diavolului nu este decat asa zisa stiinta; asta nu e decat o religie a caror aderenti atei sunt evolutionisti.Macar daca erau originali. Dar nici atata nu i-a putut invata diavolul, sa nu plagieze.L-au inlocuit pe Dumnezeu cu Spontaneitatea. Au inlocuit Creatia cu Evolutia. Au inlocuit Zilele creatiei cu Erele geologice. etc, etc,. Si mai zici ca e stiinta, si nu o religie moderna insa plagiatoare a religiei primitive... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg punctul tau de vedere, dar nu cred ca evolutionistii au cautat doar sa darame vechea credinta, ci pur si simplu asa au stat lucrurile. Daca te documentezi, Darwin a fost teolog, era un om credincios, si a avut mari lupte de dat cu el insusi, ca sa poata accepta insasi teoria pe care el o descoperise. :) Un om care si-a dat seama ca realitatea mai e si altfel decat visa el. :)

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la vegetarian strict, omul a decazut la carnivor, pana la canibal.

De la om perfect, a decazut pana la stadiul de catarator in copaci.

Te invit pe la mine. Am niste copaci in gradina de mai mare frumusetea. Sunt sigur ca ti-ar placea. Iar apoi la sfarsitul zilei, imi va fi si mie foame.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg punctul tau de vedere, dar nu cred ca evolutionistii au cautat doar sa darame vechea credinta, ci pur si simplu asa au stat lucrurile. Daca te documentezi, Darwin a fost teolog, era un om credincios, si a avut mari lupte de dat cu el insusi, ca sa poata accepta insasi teoria pe care el o descoperise. :) Un om care si-a dat seama ca realitatea mai e si altfel decat visa el. :)

Din pacate, Darwin a fost un credincios care si-a ratat tinta. [Vezi ca sunt amintiti in Biblie astfel de indivizi]. A fost credincios, a devenit necredincios, si a sfarsit ca necredincios credincios... :stars: ...de tot rasul in ce hal poate ajunge individul in asa zisa lui evolutie ... spirituala. :D

 

Te invit pe la mine. Am niste copaci in gradina de mai mare frumusetea.

Pot sa aduc si motofierastraul? :spiteful:

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×