Sari la conținut
Forum Roportal
Robert477

Stieg Larsson

Postări Recomandate

Buna ziua! A citit cineva trilogia Millenium? V-a placut? Mie mi s-a parut extraordinara, nu am mai putut lasa cartile din mana iar intr-o saptamana le-am terminat. Am fost foarte trist cand am terminat de citit toate cele trei carti, stiind ca rar vor mai intalni asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vai... trebuie obligaţi!!!

 

Dar Printesa Gheturilor ai citit-o? Autoarea tot a fost laudata ca ca un Stieg Larsson in varianta feminina. A fost placuta si cartea aceasta, dar.........nu se compara cu Trilogia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, n/am citit

am văzut reclama cu seria de 10 (parcă) romane poliţiste scrie de autori nordici - sunt pe lista de citit, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Al treilea volum a fost cam plictisitor. Mai putina actiune decat in primele doua volume.

 

Per ansamblu.......totusi.... Ati mai intalnit astfel de carti care sa nu le puteti lasa din mana? Stiu ca eu am mai patit asa cu o trilogie a lui Wilbur Smith, Razboinicii Nilului, Magul, Ultimul papirus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar Printesa Gheturilor ai citit-o? Autoarea tot a fost laudata ca ca un Stieg Larsson in varianta feminina. A fost placuta si cartea aceasta, dar.........nu se compara cu Trilogia

Am citit-o si mi-a placut foarte mult.

Am cumparat si celelalte romane din Seria Neagra dar nu m-am apucat de ele.

Mai am 2 carti de citit scrise de John Grisham.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut filmele din Trilogia Millenium si am citit primul volum. Drept, nu l-am putut lasa din mina, o zi uitind de tot si de toate :(

Dintre filme, cel mai reusit mi se pare al treilea, mult mai profund psihologic, iar lisbeth salander e un personaj uluitor.

Sunt curioasa cum va fi varianta americana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×