Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

dilema mea sentimentala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stimati colegi si stimate colege forumiste,

 

Iata astazi mi-am hotarat sa-mi pun si eu sufletul pe tava in fata domniiilor voastre. Aveti ingaduinta catre sarmanul user Sheeva, caci mare mi-e dilema si mari dileme s-au abatut asupra mea ( pana acum suna ca o rugaciune, nu-i asa? :o:)

O sa-l denumesc generic pe al meu iubit cu numele de cod pisi . Asadar, eu si pisi am fost impreuna o lunga perioada de timp, mai precis un an, sapte luni , 3 zile , 7 ore si 25 de minute. Din motive de o mare importanta , dar pe care nu vi le pot destainui ( ma macina rusinea si, mai ales, timiditatea ) acum cateva luni am decis oarecum de comun acord sa punem capat unei relatii mai mult decat promitatoare.

Lacrimi si durere, suspin si suferinta mare pe sufletul meu. Noroc cu mirificul forum , ca mi-am mai varsat si eu amarul pe cate vreun useras nevinovat ( sau vinovat, dupa caz, adica de cele mai multe ori, ca sa fiu sincera) si ca mi-am mai alungat singuratatea lungilor si friguroaselor nopti de iarna.

De ceva vreme eu si cu pisi al meu am decis sa ne impacam si sa sudam din nou promitatoarea si de satisfactii datatoarea relatie. Suntem amandoi oameni culti... vati si stim ca orice ciorbica este buna si reincalzita, mai ales daca am fiert-o bine inainte ca sa o sterilizam si sa eliminam microbii.

Problema este ca pisi al meu este nitzel cam "handicapat" - va rog io mult sa nu-i ziceti ca l-am facut asa, pentru ca el este si mai diliu si mai dintr-o bucata decat mine si nu vreau sa risc sa ma pedepseasca :P. Pisi al meu da dovada de o nesiguranta crasa, si pentru asta o sa va exemplific o actiune. De exemplu, ieri, manata de educatia sanatoasa pe care am primit-o in copilarie de la bunica mea ( femeie vrednica, de la munte) si apoi de la atotstitutorul meu tata, am decis sa ma duc sa-mi pun benzina la masinuta singurica ( Loganasul meu , cunoscut de unii ca si Loggie, dupa cum bine stiti). Partea inedita este ca aceasta activitate nu ma pasiona intens pana acum. Ieri m-am trezit insa in minte cu vorbele bunicii care imi zicea ca " tu du-te la scoala si invata , ca sa ai serviciu bun si bani, sa nu stai la mana barbatului" , m-am decis sa ma duc sa infrunt provocarea si sa alimentez singurica. Zis si facut, insa pisi cand a aflat, a devenit suspect si exact cand ma intorceam in oras ( benzinaria Petrom se gaseste la vreo 5 kilometri iesire din oras, iar io alimentez numai de acolo, e traditie de familie si asa m-a invatat atotstiutorul meu tata) hop-tzop venea si pisi dupa mine, ca sa vada daca eu chiar acolo ma duc. Asadar pisi este suspicios din fire si a venit sa verifice daca eu chiar m-am dus acolo, gratie mai ales faptului ca el isi luase o zi libera de la pretiosul si importantul lui serviciu pentru a sta cu mine.

Acum, eu m-am obisnuit cu faptul ca pisi este asa, mai capsoman din fire si , pe langa faptul ca-mi place, consider ca asta ii confera un farmec deosebit.

Se poate ajunge la concluzia ca suntem amandoi putin(sau mai mult) alterati la mansarda. Intrebarea mea catre domniile voastre este : considerati ca o astfel de relatie are sanse de reusita? Oare peste 3 ani (slabe sanse sa nu ne certam pana atunci, da' sa zicem) o sa mai consider ca susceptibilitatea lui pisi are un farmec deosebit?

Va rog sa-mi scuzati postarea lunga si creativa si aceasta amiaza de marti, dar trebuie sa ma intelegeti ca am mancarimi la tastatura atunci cand ma intind pe birou si numar minutele - ba nu, secundele- pana cand voi ajunge acasuta la mine ca sa vad ce cadouri primesc, data fiind arhicunoscuta-mi placere de a primi cadouri .

Astept un sfat sincer de la domniile voaste si rogu-va a nu uita ca orice minciuna contine si o doza buna de adevar. :beee:

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea barbatilor sunt gelosi si posesivi....asa ca mergi cu pisi mai departe daca asta e singurul lucru care te framanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mami,pisi asta daca si peste 3 ani la fel procedeaza,eu arunc intai cu poseta dupa el.Apoi vad eu cu ce nimeresc.

In concluzie,ce acum ti se pare farmec,maine este un defect.

Si,ce este reancalzit nu tine mult.

Cu adanci regrete care pana maine dispar,eu i-as reda libertatea .:beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' asa mi-e mila si drag de el ... un pisi atat de dichisit si de dragalas lasat singur prin lume... daca-l inhata catelele...sau cateii? Daca afara-i frig, ger, zapada ori, din contra, caldura mare ( el are un metabolism mai alert, asa) , nu-l doare, nu se pricajeste? :beee:

Acum, serios, nu se poate trait alaturi de cineva care are genul asta de instabilitate emotionala?

 

tu faci mişto de noi sau de cine?

N-as indrazni. Daca stilul meu de expunere este mai... plastic, asta nu inseamna ca dilema nu mi-e serioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fata hai, nu tea-nvatat niminea ca se zice "cu dizabilitati" si nu handicapat?

 

daca nu te verifica, te-ai fi bocit ca-i indiferent, deci are pe alta... :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu te verifica, te-ai fi bocit ca-i indiferent, deci are pe alta... :beee:

Sa stii ca asa-i ! Privirea lui de .... de... boulean tamp , atunci cand ne-am intalnit pe contrasens, eu intorcandu-ma de la benzinarie, este... vorba alora de mastercard, priceless. Cum sa nu-l iubesti? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×