Sari la conținut
Forum Roportal
Apokolo

10 mai - O sărbătoare naţională

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce pot sa sustin cu toata convingerea,este instituirea unei mari sarbatori nationale pe data de 10 Mai,care sa celebreze atat castigarea Independentei ,in contextul hotarator al vointei politice exercitate de regele Carol I, cat si celebrarea instituirii monarhiei constitutinale si a Regatului Roman.

 

Subscriu din toata inima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Independenta este strans legata de institutia regalitatii. Romania moderna este legata de regalitate. Statutul de putere europeana pe care l-a avut Romania ,l-am pastrat doar ca Regat.

Ceea ce pot sa sustin cu toata convingerea,este instituirea unei mari sarbatori nationale pe data de 10 Mai,care sa celebreze atat castigarea Independentei ,in contextul hotarator al vointei politice exercitate de regele Carol I, cat si celebrarea instituirii monarhiei constitutinale si a Regatului Roman.

 

Burel001, sunteti un om inteligent, cred ca intelegeti de ce nu putem preciza legatura cu Regalitatea.

Va rog, adaugati-ma in lista de mail, dati-mi un mail, si vorbim acolo.

 

Cat priveste apelul la bun simt, este benefic si il salut in masura in care o faceti la modul general.Daca ati dorit sa faceti o trimitere la o reactie anume, va rog sa precizati si destinatarul.Eu nu am sesizat vreo lipsa de bun simt pe acest topic.

 

Intrati pe "Softpedia", mai precis aici http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=756459 si daca cititi postarile domnului "capitanuPICARD" veti vedea de ce am rugat decenta.

Va spun sincer ca acest forum e foarte ok pana acuma, nu am batut nici un "apropo" de nimic ce s-a intamplat aici. Daca veti citi insa ce vi-am spus, ma veti intelege.

 

Subscriu din toata inima.

 

Si eu mi-as dori din toata inima. Dar care credeti voi ca sunt sansele ca astfel de initiativa -sarbatorirea instituirii monarhiei- sa aibe succes? :beee:

Incercati sa vedeti dincolo de aparente, sincer sunteti foarte ok toti care ati postat pana acuma, sunt sigur ca nu ramaneti doar la ce am scris eu :o:

 

 

REPET VA ROG CONTACTATI-MA PE MAIL.(prin PM va rog,datele personale au fost cenzurate la cerere)

Nu se intampla nimic. Daca nu doriti sa imi dati de pe mailul d-voastra, creati unul asemanator cu al meu (judet.10mai.initiale@domeniu)

Noi avem un grup 10 mai unde discutam tot felul de lucruri interesante si care sunt sigur ca nu aveti ce pierde ci doar de castigat.

Avem nevoie de oameni interesati, puteti sa ne si ajutati.

Sunt persoane implicate in acest proiect la care nici nu va asteptati, sau poate va asteptati.

Editat de Burel001
Editat date personale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×