Sari la conținut
Forum Roportal
Dark Joker

Tableta grafica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...Idei foarte bune Aliosa , insa Grimm cu banarea Ip-ului nu prea sunt de acord , poate sunt doi pe un computer frati sau surori , daca unu n-are ce face si altuia ii place sa deseneze sa sufere din cauza lui ? ... eh ma rog doar o parere ... :)

Amuzant :lol: nu prea cred in povestioarele cu fratiorii si surorile de site,dar cred ca e problema fiecaruria.Chiar si cand bifezi la logare pentru memorarea parolei scrie ca e *Acest lucru nu e indicat daca....blah blah*.Sunt unele site-uri in care daca *incalci regulile* si esti banat ti se baneaza automat si id-ul cu care ti-ai facut contul =].Pe langa asta o banare banuiesc ca se si poate debana,in cazul in care respectivul avea desene pretioase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banarea pe IP nu mi se pare convenabila... asta ar cam interzice colaborarile, iar asta nu cred ca este interzis.....

6. Utilizatorii sunt rugati sa nu dea parola altor utilizatori. In caz contrar, isi asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme provocate de lipsa/modificarea desenelor. Nu se accepta conturile comune.

Ideea e ca ne asumam raspunderea, deci nu cred ca ar fi necesar banarea pe IP.

Prin conturi comune doriti sa insinuati "colaborari"?

O modificare esentiala consider eu ar fi cea ca utilizatori sa nu`si poata vota singuri desenele.

http://www.desenatori.ro/termeni_si_conditii.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa reamintesc de ce am propus banarea IP-ului,nici nu dau exemplu ca sa nu provoc vre-un razboi iar.cert e ca axista anumiti utilizatori care in prostia lor,dupa ce au fost banati de 834579590094 ori inca isi fac conturi in prostie si isi continua *munca*.nu cred ca banearea ip-ului are vre-o legatura cu colaborarile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu banarea IP-ului e cam degeaba, pentru ca majoritatea au IP dinamic. Comentariile pe care le considerati nepotrivite puteti sa le raportati.

 

La sistemul de notare va trebui sa facem ceva, dar trebuie sa ne gandim bine inainte. Nu pot deocamdata sa dau o data cand vom incepe sa lucram la asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu banarea IP-ului e cam degeaba, pentru ca majoritatea au IP dinamic. Comentariile pe care le considerati nepotrivite puteti sa le raportati.

 

La sistemul de notare va trebui sa facem ceva, dar trebuie sa ne gandim bine inainte. Nu pot deocamdata sa dau o data cand vom incepe sa lucram la asta.

Eu ma gandisem candva,desi am renuntat la idee sa poata vota dupa un criteriu mai ridicat decat cele 20 de voturi si comentarii primite.Adica un utilizator sa poate vota dupa o ratie ceva nu stiu.Spun asta doar pentru ca scopul mascaricilor de pe site e sa voteze cu note mici si cele 20 de comentarii se obtin usor iar cele 20 de desene se efectueaza si mai usor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu poate sa ramana totul asa cum a fost pana acum?Site-ul a mers in modul acesta timp de 4-5 ani.Pana la urma majoritatea deseneaza din placere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu poate sa ramana totul asa cum a fost pana acum?Site-ul a mers in modul acesta timp de 4-5 ani.Pana la urma majoritatea deseneaza din placere...

si majoritatea isi fac conturi in prostie si degeaba tot de placere =]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*sigh* da,ma scuzati ca ma bag...fiecare are idei diferite de a imbunatati site-ul cred ei,dar unele idei spuse chiar nu-mi convin...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Vin si eu cu o sugestie privind imbunatatirea site-ului...As vrea sa se poata salva desenele proprii in calculator...Sa pot sa imi salvez desenele de pe contul meu,nu cer sa se poata salva si desenele altora ci doar pe cele desenate de mine pentru a le putea pastra ca amintire pe un CD...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×