Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Ce puteri va doriti?

Postări Recomandate

Eu as vrea sa pot sa ma teleportez. :8):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da, si mi-ar mai place sa stiu TOTUL. Atunci imi voi putea atinge scopul meu absolut: SA CUCERESC LUMEA ... haha ... [cu sarmul meu :dee]

Era o faza asemanatoare in Bewitched / Pact cu diavolita.

Ah, da, si sa fiu tot 'normal' 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si unde ai vrea sa te teleportezi,Andrei??? :8): :8): :8): ::): ::):

sa nu uiti sa ma iei si pe mine...joccain'...

mda...as mai vrea sa pot avea premonitii...chiar daca suna FREACcaY uneori am premonitii...voua nu vi sa-a intamplat???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si unde ai vrea sa te teleportezi,Andrei??? :8):  :8):  :8):  ::):  ::): 

sa nu uiti sa ma iei si pe mine...joccain'...

mda...as mai vrea sa pot avea premonitii...chiar daca suna FREACcaY uneori am premonitii...voua nu vi sa-a intamplat???

 

cu riscul sa fiu categorisit ignorant.....premonitiile sunt tot la paranormal ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai frumoasa si auspicioasa dorinta mi sa parut a fi cea din ultimul mesaj , al lui Blacca caat ,si ea este si posibila , in masura in care omul este si el bun si are in stare activa , cit mai activa puterea spirituala interioara( duhul sfint interior-harul, qi, caundalini . ruh , etc) cu care poti lucra si asupra ta si a celorlalti , si cu cit stii mai multe lucruri despre constructia sibtil energetica, etc

Asta nu ar fi deloc greu acum.

Activarea aceasta si conectarea la puterea divina a Duhului Sfint divin mai poarta numele de a doua nastere , botezuyl cel cu duh, satori , realizarea sinelui, renasterea spirituala.

In aproape toate situatiile , cazurile ea activeaza si perceptiile spirituale la palme prin care poti simti f. multe lucruri , de la adevarul unei propozitii la starea de purificare , sanatate , spiritualitate a unei persoane sau a noastra .

Daca dorim numai sa ne speciapizam f mult pe vindecari , energizari terapeutice mai exact si avem si ceva bani putem lua cursuri de reicai (pe alocuri tehnica radianta ) , despre care povestea si Giury Pascu.

Daca vrem mai degraba sa stim si mai multe lucruri si deasemenea sa evoluam spiritual ( indiferent citi sau daca avem ceva banuti) putem sa incepem cursuri (gratuite) de sahaja yoga ( care cuprinde si cunoasterea adevarata din toate religiile mai intii inclusiv yoga traditionala ( morala) ,

 

In primul caz este nevoie sa cautati un practicant reicai sau tehnica radianta care va poate preda si face acordajele energetice ca instrument divin iar in cel de-al doilea sa luati legatura cu responsabilii locali de sahaja yoga ( in caz ca locuiti la tara si nu va puteti deplasa saptaminal la salile din oras, sau sa mergeti saptaminal la program la sala fara probleme).

dar sa fiti atenti sa nu nimeriti la miscarea MISA lui Bivolaru(curvaru, ups) caci sahaja yoga nu are nici o legatura cu aceasta .

Dar oricum se pot citi si situri pe net , pentru reicai de ex. sint f multe situri ,mai ales ca la ei sint mai multe ramuri sau scoli adica chiar daca baza e aceeasi.

La reicai activarea spirituala sau cum doriti sa o numim mai pompos este inclusa in primul grad reicai care cuprinde si unele acordaje energetice .

La sahaja yoga aceasta conexiune se popate obtine chiar si doar cu ajutorul unei fotografii din cele speciale ( ce emit acelasi fel de energie care ajuta ) si care este inclusa in situl despre realizarea simnelui alaturi de micile explicatii de rigoare cu tot cu autoverificarea legata de aparitua perceptiilor la nivelul palmelor . e destul de simplu si usor .

www.realizareasinelui.ro

nicca Mihai32d ,din Constanta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MIHAIM, bine ai venit pe roportal!

Multumesc ca esti de acord cu mine:)

Adevarul e ca mi sa-a parut foarte interesant ceea ce ai scris. Despre unele lucruri mai auzisem, dr intr-un fel mesajul tau a fost ca si o confirmare... am sa incerc sa intru si pe site sa vad mai multe detalii in masura timpului disponibil.

 

Daca vrei sa dezvolti subiectul, pe roportal esti binevenit!

 

 

On-topic: toti si-au dorit puteri deosebite si multe in folosul altora, nu numai al lor personal, ceea ce pe mine ma bucura foarte mult! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×