Sari la conținut
Forum Roportal
Blondinna

Ca o telenovela

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai inseamna ca m-am sarutat cu altul..atat, altceva nu, am principiile mele

Eu stiu o tipa care si-a inselat cu diferite ocazii diferiti prieteni din urmatoarele motive: i se parea ca nu primeste destula atentie, i se parea ca pretenul se poarta nu-stiu-cum cu ea si tot asa, dup-aia se ducea si le si spunea sau le dadea de inteles. In final si-a gasit stabilitatea alaturi de unul care o tot freaca la melodie - graso(desi nu e grasa), naspeto, iar nu ma bagi in seama, mor de dorul tau, gata ne despartim, te dau dracu etc.

Ai grija ce drum iti alegi in viata.

Baieti sunt multi - toti se vor cupla cu tine, macar temporar ca sa ti-o traga, ca deh, esti fata. Vezi ce vrei tu sa faci, daca iti place sa te joci asa, o sa dai de baieti care vor tot sa se joace. Depinde si ce gen te atrage pe tine. Daca te atrag exact astia cu chef de joaca, sau daca te amuza sa-ti bati tu joc de ei... apoi e nasol de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai facut de cap,el si-a facut de cap. Nu e iubire,e doar o amagire. A fost ,daaa,o amorezeala normala la adolescenti,dar a trecut. Mai degraba faptul ca el nu a jucat dupa regulile tale te irita si te supara. Cand te joci cu focul te arzi. Eu nu iti critic actiunile,dar trebuie sa iti asumi consecintele la tot ce faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Telenuvela cu iz moldovenesc. :blink:

 

 

 

Il iubesc cu adevarat, as vrea sa ne impacam... .... ce sa fac?

 

 


l-am inselat de nenumarate ori, nici eu nu stiu de ce.

 

Cum ce sa faci ? Inseala'l in continuare , doar il iubesti, nu ?! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiu o tipa care si-a inselat cu diferite ocazii diferiti prieteni din urmatoarele motive: i se parea ca nu primeste destula atentie, i se parea ca pretenul se poarta nu-stiu-cum cu ea si tot asa, dup-aia se ducea si le si spunea sau le dadea de inteles. In final si-a gasit stabilitatea alaturi de unul care o tot freaca la melodie - graso(desi nu e grasa), naspeto, iar nu ma bagi in seama, mor de dorul tau, gata ne despartim, te dau dracu etc.

Ai grija ce drum iti alegi in viata.

Baieti sunt multi - toti se vor cupla cu tine, macar temporar ca sa ti-o traga, ca deh, esti fata. Vezi ce vrei tu sa faci, daca iti place sa te joci asa, o sa dai de baieti care vor tot sa se joace. Depinde si ce gen te atrage pe tine. Daca te atrag exact astia cu chef de joaca, sau daca te amuza sa-ti bati tu joc de ei... apoi e nasol de tine.

cam din aceleasi motive l-am inselat si eu +faptul ca parintii mei il considera un coate-goale...trebuia sa ma indepartez de el....dar mno m-am indragostit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam din aceleasi motive l-am inselat si eu +faptul ca parintii mei il considera un coate-goale...trebuia sa ma indepartez de el....dar mno m-am indragostit

Mai da-i in ... mea de parinti si asuma-ti responsabilitatea pentru faptele tale, nu e vina lor ca ai umblat tu cu altii, ei sunt oameni in varsta, au modul lor de a vedea lucrurile, da' n-au umblat ei in locul tau - tu tre sa te gandesti ce vrei sa faci, tu iti traiesti viata, nu o traiesc altii pentru tine. Esti tanara, o sa iti treaca indragosteala asta, oricum e un foc de paie, daca era ceva serios nu mai cautai p-altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, sper ca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat. Am fost cu un baiat timp de 10 luni, totul a fost perfect, ne iubeam si ne intelegeam de minune. l-am inselat de nenumarate ori, nici eu nu stiu de ce.

 

Deci eu am 17 ani si el 21. imi cer scuze daca v-am plictisit cu povestea mea. Il iubesc cu adevarat, as vrea sa ne impacam... dar ma gandesc tot timpul la faptul ca mi-o zis ca nu ma mai iubeste, poate e adevarat.... ce sa fac?

 

esti infantila. acuma il vrei doar pt ca nu-l poti avea.

daca te impaci cu el, il vei insela iar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×