Sari la conținut
Forum Roportal
Blondinna

Ca o telenovela

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, sper ca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat. Am fost cu un baiat timp de 10 luni, totul a fost perfect, ne iubeam si ne intelegeam de minune. l-am inselat de nenumarate ori, nici eu nu stiu de ce. Am primit un mesaj de la un baiat si el si-a dat seama de tot. A fost distrus, dar nu ne-am desp pt ca i-am zis ca o fost simple aventuri. Dupa 2 luni, prin decembrie mai exact, am aflat ca m-o inselat si el...el mi-o zis ca m-o inselat numai ca sa imi faca in ciuda si sa fim chit. L-am iertat, dupa vreo 3 sapt o inceput sa se intalneasca iaR CU TIPA AIA, ba chiar o dormit la ea acasa. Mi-o dat papucii inainte de valentine"s day, l-am rugat sa nu ne desp si el nu m-o bagat in seama. De valentine m-o sunat sa ne intalnim si mi-o zis ca inca ma iubeste, ca aia nu inseamna nimik pentru el. Eram la liceu, am zis sa ma sune cand ies....tot m-o sunat si eu nu i-am raspuns la telefon, m-am intalnit cu alt baiat. El m-o sunat toata ziua si seara s-o dus cu fata aceea in club. M-o mintit f mult, nu o recunoscut ca s-a culcat cu ea, ca mergea la ea acasa, etc. Fiind foarte ranita, am planuit o razbunare(sa ma combin cu altul si pe fostul sa il tratez cu indiferenta). Mi-o iesit, dar s-o cam intors impotriva mea. Deci cum o aflat ca sunt combinata cu altul o venit la mine sa ne impacam...doar ca mi-o citit niste mesaje trimise(ii ziceam la ala ca il iubesc-doar pt ca el tot imi zicea, si imi era cumva sa nu zic nik ) si o inceput sa planga si o plecat. In urmatoare zi, m-o sunat sa vorbim...ne-am intalnit, am inceput sa plang si mi-am cerut scuze ca toate o inceput din cauza mea. El o zis ca ma iubeste dar l-am facut sa sufere foarte mult...o mai spus ca daca o sa ii dovedesc ca m-am schimbat o sa ne impacam. tot am insistat saa ne impacam, sa nu mai asteptam nush cate saptamani, si vroia sa plece. L-am oprit si i-am zis sa ma asculte...intr-un final mi-o zis ca nu ma mai iubeste. Am zis...bine, trebuia sa zici de la inceput ca nu ma mai iubesti...o sa platesti pt asta. Deci eu am 17 ani si el 21. imi cer scuze daca v-am plictisit cu povestea mea. Il iubesc cu adevarat, as vrea sa ne impacam... dar ma gandesc tot timpul la faptul ca mi-o zis ca nu ma mai iubeste, poate e adevarat.... ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa il cauti pe cel pe care o sa-l iubesti cu adevarat.

Ca il iubesti tipul asta ... s-o spui lu' mutu. Asta nu e iubire, e o joaca de-a soarecele si pisica care nu face nimanui bine. Termina cu el si fi mai serioasa in relatiile viitorare, daca vrei sa fie pe termen lung.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. l-am inselat de nenumarate ori, nici eu nu stiu de ce.

2. Am zis...bine, trebuia sa zici de la inceput ca nu ma mai iubesti...o sa platesti pt asta.

1. cum vine asta "nu stiu de ce"?

2. ce ai de gand sa-i faci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu il iubesti, esti inca mult prea mica pentru a intelege asta. Posibil sa te fi ambitionat pentru ca ti-a spus ca nu te mai iubeste. Asta e joaca de copii, nimic mai mult.

Nu te culci in stanga si-n dreapta cu x si y, mai ales de la 17 ani. Sincer nu sunt eu in masura sa te judec, este viata ta si esti libera sa faci alegeri dupa bunul plac. Insa nu pricep cum vine asta cu iubirea pentru unul si cu primitu' in pat al altora simultan, poate sunt eu de moda veche.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu il iubesti, esti inca mult prea mica pentru a intelege asta. Posibil sa te fi ambitionat pentru ca ti-a spus ca nu te mai iubeste. Asta e joaca de copii, nimic mai mult.

Nu te culci in stanga si-n dreapta cu x si y, mai ales de la 17 ani. Sincer nu sunt eu in masura sa te judec, este viata ta si esti libera sa faci alegeri dupa bunul plac. Insa nu pricep cum vine asta cu iubirea pentru unul si cu primitu' in pat al altora simultan, poate sunt eu de moda veche.

ati inteles gresit....el ii primul si singurul cu care m-am culcat

 

1. cum vine asta "nu stiu de ce"?

2. ce ai de gand sa-i faci?

 

1. parintii mei nu au fost de acord nici in ruptul capului cu relatia asta. Inselandu-l am incercat sa ma indepartez de el, chiar daca nu pare il iubesc....sau tin la el

 

2. o sa il ignor, o sa incerc sa nu ma mai gandesc la el....iar daca o sa se intoarca la mine, o sa ii zic ca nu il mai iubesc(indiferent ddaca o sa il mai iubesc sau nu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca o telenovelă ... exact, ca una de 2 bani e şi iubirea ta

 

zic să te uiţi la filme mai "grele" şi să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai inseamna ca m-am sarutat cu altul..atat, altceva nu, am principiile mele

Ia include tu intre pricipiile alea si pe cel cu "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, poate m-am grabit sa trag concluzii. Dar chiar si asa nu crezi ca este mai bine sa fii sincera? Macar pe viitor nu cred ca ar strica. Azi ranesti un om, maine altul...cu ce te alegi din asta? Asta inseamna pentru tine dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×