Sari la conținut
Forum Roportal
another_kind

Testul arborelui

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cine ma ajuta sa interpretez un copacel desenat de prietenul meu?

 

o sa ve descrui copacelul, si daca nu ne descurcam asa, maine il aduc si il scanez :lol:

 

Innainte de toate, copacelul e desenat mic, pe o revista de integrame, intre doua integrame. Obisnuim sa ne lasam mesaje unul altuia pe revista, tot felul de chestii funny, ca celalat sa se amuze cand le gaseste.

 

acum cateva zile am gasit desenat un copacel. era desenat foarte micut, sa zic ca tot peisajul avea 4 cm patrati, din care copacelul ceeeel mult doi. nu pot sa mi dau seama cat de centrat pe pagina era copacelul, pentru ca nu e clar care era centrul stabilit de el al paginii.

 

radacina nu prea exista, decat doua trei liniute laterale.

trunchiul drept, fara noduri, complicatii, in forma de clapsidra, delimitat clar de radacina si coroana.

coroana ampla, rotunda, cu multe cracute mici foarte ramificate, multe multe multe, fara contur

 

sa zic ca trunchiul si coroana erau egale ca innaltime

 

langa trunchi, dar nu lipita sau sprijinita, si sub coroana, m a desenat pe mine.

micuta, asezata pe spate, cu genunchii flexati, cu capul ridicat, ca sprijinit de ceva, nu se stie ce.

langa mine, un rau, foarte lat si involburat, asezat in jurul meu cumva

 

 

raul vine de sus, si, dupa ce trece de mine si de copacel imediat, o cuteste spre stanga <-, astfel incat eu sunt prinsa intre rau si copac

 

abia astept interpretarile voastre :)

 

nimeni?

 

up

 

hmmm... poate maine :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M ar interesa ce anume exact reprezinta coroana si ce anume trunchiul

 

ca sa inteleg ce insemna faptul ca la umbra coroanei sunt eu, si m ar interesa si ce vrea sa insemne apa aia involburata de langa noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e topic de intrebari pt useri, poti primi mai multe informatii de la psihologii care frecventeaza aceasta arie, decat acolo.

Asadar, mutat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×