Sari la conținut
Forum Roportal
Alexandru_y_26

Probleme dupa extractie molar superior

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in urma cu 5 zile mai precis joi 24 feb 2011 ora 19 30 am fost la stomatolog pt o extractie ...molarul de 6 ani superior (rest radicular) ...extractia a durat f putin ...cam 5 min cu tot cu anestezei si chiuretaj...nu am avut sutura doar acel pansament de tifon pe care l-am tinut 30 min in gura ca sa se formeze cheagul...vindecarea a decurs si decurge in continuare bine ...doar problema este ca in dreptul maselei mi-a ramas o fistula pe care o aveam si inainte de extractie si care ma asteptam sa se vindece...am citit si alte situatii pe alte topicuri de la persoane cu aceeasi problema care au avut fistula ca si mine si nu s-a inchis si au constat la alta radiografie ca au ramas resturi neextrase...ma tem sa nu fie aceasta cauza si la mine pt ca ma ingrozeste o reinterventie in zona operata...inainte de extractie mi s-a facut o radiografie retro alveolara iar dupa 2 zile la control dr s-a uitat la rana mi-a zis ca e bine ,ca a extras tot si ca fistula se va vindeca in cateva zile si nu mai e nevoie de alt rx si sa vin doar daca apar dureri ....acum nu au aparut dureri dar a ramas fistula dupa cum spuneam si ma ingrijoreaza...va rog sa mi spuneti dak sa mai astept sau sa mai fac un rx postextractional ...ce credeti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×