Sari la conținut
Forum Roportal
Kittykittykitty

Taraf vs Formatie de nunta

Postări Recomandate

Consider ca e o mare diferenta de calitate intre o banala formatie de nunta facuta din 2 orgi (2 aparate) si inca ceva si un vocal care canta si muzica usoara si muzica populara ...cam la fel...fara nici o diferenta ca si mod de a interpreta...mai bine-mi iau DJ...si un Taraf Autentic Romanesc care chiar este format din artisti .Am fost la o nunta tinuta de Orchestra Amadeo http://muzica-evenimente.ro/si pur si simplu sunt incantata de ceea ce am vazut.Diferenta de calitate este evidenta de la inceput comparativ cu alte nunti la care am fost invitata.Va multumesc si va recomand acest spectacol romanesc pe care am avut privilegiul sa-l vad.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai daca taraful se numeste"Taraf de haiduci"!

 

Nu stiu cat de mult se vorbeste despre ei in Romania dar daca nu se stie despre ei este o mare peirdere culturala pt. Romani.....de ce mereu talentele din tara sunt intotdeauna admirate si descoperite in alte tari ale lumii???Are vreo importanta ca sunt ei gypsies?? Atunci este tragic pt. romanii care gandesc asa.E ca si cum ar fi impotriva tuturor celor de alta culoare si natiune ori credinta.

Dar,noroc ca in lume mai exista si oameni precum Johnny Depp care real apreciaza adevaratele talente.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha.

foarte buni.

a, n-are nimeni treaba ca-s tigani. e un gen muzical aparte.

recunosc ca suna super orchestra. :huggles:

foarte fain.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda,din pacate sunt mai apreciati manelistii decat ei...traim in romania si-asta ne ocupa tot timpul :huggles: ,cum zice Mircea Badea.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai daca taraful se numeste"Taraf de haiduci"!

 

Nu stiu cat de mult se vorbeste despre ei in Romania dar daca nu se stie despre ei este o mare peirdere culturala pt. Romani.....de ce mereu talentele din tara sunt intotdeauna admirate si descoperite in alte tari ale lumii???Are vreo importanta ca sunt ei gypsies?? Atunci este tragic pt. romanii care gandesc asa.E ca si cum ar fi impotriva tuturor celor de alta culoare si natiune ori credinta.

Dar,noroc ca in lume mai exista si oameni precum Johnny Depp care real apreciaza adevaratele talente.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer iertare dar am pus textul meu de 2 ori...din greseala si nu stiu cum sa sterg unul...

 

Da imi pare bine ca sunt pe forum poersoane care stiu ce vreau sa spun:) Multumesc la toti.Ii ascult inca de prin 1998 si am avut chiar CD cu ei cumparate in USA insa.Acolo am aflat de ei si asta intamplator vazind filmul lui Johnny"The man who cried"care este si cu Christina Ricci in el.Johnny ffind musician la baza si doar intamplator ajuns actor,cunoaste talentul cand il vede:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:huggles:

 

De astia ce zici?

 

 

 

F.ff. misto!!! Merci.Si...speaking of Johnny:)

 

 

Ei dar am vorbit de tarafuri etc si uite ca m-am gandit sa va trimit aici ceva de pe la mine de pe aici din frumosul Mexico:)

Altfel de taraf dar in esenta este tot muzica folclorica populara in stilul ei aparte deja arhicunoscut in toata lumea.Sper ca va place:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumos,insa nu are expresivitatea si tonul celor autohtone.Ori sunt subiectiva datorita faptului ca-s de-ai mei :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×