Sari la conținut
Forum Roportal
Politistul OK

Am o curiozitate....... am vazut intr-un afis unde scria ca romanii sunt prosti, hoti si lenesi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma refer neaparat la ramura sportiva. Ma refer in general la atitudinea unor "romani"ca sa le spun asa fata de semenii lor.

Am postat la ramura sport din greseala.

Ar fi bine sa fie doar atitunea unora. Dar este atitudinea majoritatii (ma refer la prostie, hotie si lenevie). Prostia provine din egoism, hotia din prostie, lenevia probabil tot din prostie. Rautatea este culmea prostiei. Deci problema de baza cu care se confrunta romanul este EGOISMUL.

 

PS Romanul se confrunta si cu o mare problema de MANDRIE. Mandria provine tot din EGOISM.

 

Cam lipseste iubirea printre romani.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai guvernanti n-aveau chef inca sa intram in comunitatea europeana pentru ca nu-si impartisera ciolanele cu cei din comunitate asa ca au scornit tot ce-au putut ca Romania sa nu intre decat cand totul a fost impartit in avantahjul guvernantilor, in sensul asta s-au facut si alte demersuri in afara de faptul ca suntem nespalati si prosti , s-au folosit videoclipuri cu tiganiii din romania si de afara , si altele. Jocuri politice, luati-va lopatica nepotul si mergeti in parc, politica n-o spalati nici cu sapun de casa, va asigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×