Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Suntem unul pentru celalalt sau NU?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pastreaza mesajele.

 

codul penal

Art. 193. Amenintarea

 

Fapta de a ameninta o persoana cu savârsirea unei infractiuni sau a unei fapte pagubitoare îndreptate împotriva ei, a sotului ori a unei rude apropiate, daca este de natura sa o alarmeze, se pedepseste cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amenda, fara ca pedeapsa aplicata sa poata depasi sanctiunea prevazuta de lege pentru infractiunea care a format obiectul amenintarii.

 

:crazy:

Editat de S.M.Poupincourt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am scapat cu siguranta, desi el imi tot trimite mesaje de amenintare, ca o sa vad eu ce se va intampla, lucrurile nu vor ramane asa...o sa-l plang cu lacrimi fierbinti. Nici nu-mi da prin cap ce-mi pregateste. In fine, daca atat il duce capul sa faca si nu stie sa termine o relatie amiabil, e un dobitoc. Multumesc tuturor pentru incurajari. Nu ma grabesc sa intru intr-o alta relatie, dar mi-a zis cineva ca te simti mult mai bine cand nu esti singur. Te vindeci mai repede. Cred ca incepe sa mi se lumineze si mie mintea. Am ajuns la concluzia ca nu e ok in vremurile noastre sa te opresti la un singur barbat. E bine sa cunosti oameni, sa stii sa faci diferente, sa iti dai seama care e cel potrivit pentru tine. Bine, acum nici sa cazi in extrema cealalta. :lol:
<BR><BR>Daca acuma ti trimite mesaje de amenintare,inseamna ca le avea tot timpul in buzunar.<BR>Intoarce te daca vrei sa aibe pecine sa le verse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De iubit nu te mai iubeste.Asta daca te-a iubit vreodata.Fugi peste mari si tari de el si gaseste-ti un barbat care sa stie cum sa iubeasca si sa pretuiasca o femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×