Sari la conținut
Forum Roportal
Ecko72unltd

Are rost sa fac armata sau nu ?

Postări Recomandate

Buna all .. tocmai mi-a venit incorporarea... si .. pot sa nu ma duc sau pot sa ma duc.. ... deci.. inainte imi doream f mult .. insa acuma nu prea... si dupa venirea foii de incorporare... dupa vreo 2 ore m-am gandit sa merg ... .. si am aflat ca .. acuma numa in judet... se repartizeaza.. si in plus numa .. la jandarmerie si pompieri .. deci.. lasati-mi o parere... sa merg sau nu ? ..

 

 

pe.sa. daca da.. de ce? .. si daca nu . la fel.. de ce? ..

 

 

 

Ms la toti care vor raspunde :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cel mai bine este sa te gandesti bine daca vrei sa faci armata sau nu!!Dupa mine m-as duce ca stiu ca este distractie in armata dar este aiurea cand iti este dor de persoanele iubite etc!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa mine m-as duce ca stiu ca este distractie in armata

 

Ooo...iti dai seama de distractie e pe acolo ! Chef dupa chef, noapte de noapte !! Fiti seriosi, oameni buni ! Ecko72unltd , fugi cat mai departe de armata asta , e cu siguranta o mare pierdere de timp. Uita de sfaturile bunicului , care iti spune ca nu esti barbat daca nu faci armata si cauta mai bine sa faci ceva util. E sfatul meu sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna all .. tocmai mi-a venit incorporarea... si .. pot sa nu ma duc sau pot sa ma duc.. ... deci.. inainte imi doream f mult .. insa acuma nu prea... si dupa venirea foii de incorporare... dupa vreo 2 ore m-am gandit sa merg ... .. si am aflat ca .. acuma numa in judet... se repartizeaza.. si in plus numa .. la jandarmerie si pompieri .. deci.. lasati-mi o parere... sa merg sau nu ? ..

pe.sa. daca da.. de ce? .. si daca nu . la fel.. de ce? ..

Ms la toti care vor raspunde :wub:

Un sfat de la cineva cu 11 ani petrecuti in armata: daca poti, sari peste etapa asta ! nu are rost... in primul rand, expresia "te face barbat" e complet depasita... a fost valabila, candva...

Am 16 luni petrecute before 89, asa ca... sunt in masura sa-ti dau sfaturi in aceasta problema. Mie mi-a placut, recunosc, dupa 89, cand am ramas aproape 10 ani... acum, armata (cea obligatorie) e pierdere de timp, nu mai intereseaza pe nimeni statutul "om cu armata facuta" si nu prea se mai chinuie nimeni sa te invete prea multe noutati, profesionistii sunt cei care sunt ocupati cu aceasta... si, unde mai pui ca, dupa cum stiu eu, e ultima serie de incorporare cu armata obligatorie !

Daca totusi consideri ca te atrage viata cazona, ai posibilitatea sa mergi si sa stai PE BANI acolo, iar cand te saturi de ea, pur si simplu reziliezi contractul si-ti vezi de treaba...

Cam asta ar fi sfatul meu... daca poti, lasa pe altii sa se creada "cool", vezi-ti de viata ta in continuare !

Ma bucur ca ai intrebat si sper sa ma asculti... nu-ti va parea rau ! :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Uita de sfaturile bunicului , care iti spune ca nu esti barbat daca nu faci armata si cauta mai bine sa faci ceva util. E sfatul meu sincer.

 

 

Sfatul bunicului e .. "daca faci armata esti barbat .. iar daca nu o faci esti de 2 ori barbat .. :rot:

 

 

pe.sa. pentru @DORO .. Ms mult de sfaturi .. cred ca nu am sa ma duc anul asta... si ma voi gandi daca merg in 2oo7 ... Bafta la toti :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ai sa mai apuci sa faci armata in 2007 pt ca este aprobat deja proiectul de lege din care reiese ca ultimul ciclu de incorporare e octombrie 2006. Iti spun sigur asta.

Cat despre distractia din armata... asta cred ca e parerea unuia care se uita la serialul ala penibil de pe prima tv. Sfatul meu este acelasi cu a celorlalti, armata obligatorie este o mare pierdere de timp. (o spune unul din sistem)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca ai sa mai apuci sa faci armata in 2007 pt ca este aprobat deja proiectul de lege din care reiese ca ultimul ciclu de incorporare e octombrie 2006. Iti spun sigur asta.

Cat despre distractia din armata... asta cred ca e parerea unuia care se uita la serialul ala penibil de pe prima tv. Sfatul meu este acelasi cu a celorlalti, armata obligatorie este o mare pierdere de timp. (o spune unul din sistem)

Exact !

Ma distrez de multe ori cand aud pe unii care vor sa mearga in armata si sa devina un G.I Joe...

Cata naivitate ! Nevinovata, desigur... dar multi se gandesc doar la faptul cum vor arata in uniforma mozaic, nu stiu ce e in interiorul ei :o:

Inca odata... armata te schimba, in trecut... acum, nu mai e valabil...

Nu stiam ca va mai fi un ciclu de incorporare... hm, deci nu e ultimul acesta :wub:

Succes in viata, ecko ! :rot:

Editat de DORO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ooo...iti dai seama de distractie e pe acolo ! Chef dupa chef, noapte de noapte !! Fiti seriosi, oameni buni ! Ecko72unltd , fugi cat mai departe de armata asta , e cu siguranta o mare pierdere de timp. Uita de sfaturile bunicului , care iti spune ca nu esti barbat daca nu faci armata si cauta mai bine sa faci ceva util. E sfatul meu sincer.

Dar e si mult timp pierdut cu nimicuri si prostii. E adevarat ca inveti unele lucruri noi, si, daca nimeresti intr-un colectiv bun apuci si sa te distrezi, dar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ooo...iti dai seama de distractie e pe acolo ! Chef dupa chef, noapte de noapte !! Fiti seriosi, oameni buni ! Ecko72unltd , fugi cat mai departe de armata asta , e cu siguranta o mare pierdere de timp. Uita de sfaturile bunicului , care iti spune ca nu esti barbat daca nu faci armata si cauta mai bine sa faci ceva util. E sfatul meu sincer.

 

subscriu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×