Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Curs de Astrologie Natala in Bucuresti

Postări Recomandate

Misattributed to Einstein.

 

there is no evidence that Einstein studied astrology. I remember reading an article maybe ten years ago in the Astrological Journal confirming that this quote was indeed a hoax.

Sunt citate din link-ul trimis de tine.

Vrei sa ti le traduc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Misattributed to Einstein.

 

there is no evidence that Einstein studied astrology. I remember reading an article maybe ten years ago in the Astrological Journal confirming that this quote was indeed a hoax.

Sunt citate din link-ul trimis de tine.

Vrei sa ti le traduc?

 

 

Hipopotamule,vrei sa faci traducerea la asta?

 

 

"Astrology is a science in itself and contains an illuminating body of knowledge. It taught me many things, and I am greatly indebted to it. Geophysical evidence reveals the power of the stars and the planets in relation to the terrestrial. In turn, astrology reinforces this power to some extent. This is why astrology is like a life-giving elixir to mankind." - ALBERT EINSTEIN

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hipopotamule,vrei sa faci traducerea la asta?

 

 

"Astrology is a science in itself and contains an illuminating body of knowledge. It taught me many things, and I am greatly indebted to it. Geophysical evidence reveals the power of the stars and the planets in relation to the terrestrial. In turn, astrology reinforces this power to some extent. This is why astrology is like a life-giving elixir to mankind." - ALBERT EINSTEIN

 

:lol2:

Prietene, acelasi lucru e scris si in link-ul precedent.

Poti sa intelegi ca e o scorneala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai Lightsome, ai deficiente in gandire.

Daca eu spun: "'Porcul are aripi si zboara' este o afirmatie falsa.", tu ce intelegi ? Ca porcul are aripi si zboara ? Mai mult de 1 propozitie nu poti procesa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai Lightsome, ai deficiente in gandire.

Daca eu spun: "'Porcul are aripi si zboara' este o afirmatie falsa.", tu ce intelegi ? Ca porcul are aripi si zboara ? Mai mult de 1 propozitie nu poti procesa ?

 

 

 

Uite,eu personal, nu ma omor dupa astrologie,dar cand un subiect devine foarte controversat prefer sa pastrez o anumita neutralitate.

Daca e sau nu aceasta afirmatie falsa,nu sunt sigur.

Tu esti sigur?

Doar tu stii care este adevarul?

 

Deficientele in gandire am,dar tu ai?

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine, vad ca mi-ai sters gluma. Atunci sa te iau serios: De ce incurajezi SARLATANIA ???

Te-ai intrebat vreodata daca imi pasa de parerea ta vis-a-vis de acest subiect?

 

Asa cum eu nu te iau la bani marunti cu afirmatiile pe care le faci, permite-mi sa nu iti raspund la intrebare.

 

Nu esti de acord cu astrologia, bine, iti respect opinia. Mai departe de asta, nu e treaba ta ce incurajez eu. Clar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai intrebat vreodata daca imi pasa de parerea ta vis-a-vis de acest subiect?

Nici criminalilor nu le pasa de parerea oamenilor despre faptul ca ei omoara. Asta nu inseamna ca trebuie sa ii lasam sa omoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×