Sari la conținut
Forum Roportal
miana

boala psihica

Postări Recomandate

buna seara,

astazi mi-a fost extrem exrem de rau,nu stiu ce sa mai fac .E foarte foarta rau sa te scoli dimineata cu o senzatie de rau extrem ,sa incerci sa te tarai la servici, si cand sa te programezi la doctor sa-ti spuna ca doar peste o luna ai si tu loc in schema.Stiu ,veti spune ca sunt alti si alti doctori,or'fi dar eu am fost la atatia ca nici nu le mai stiu nr. .Am ramas in somaj, dupa doi ani de zile (si chin) am gasit un servici bun dar care ma solicita(zic eu)foarte mult in sensul ca vin in contact cu foarta multa lume si nu pot sa ma eschivez ca imi e foarte rau.Va rog da-ti un sfat.Cum pot scapa de raul asta mistuitor?Ce se va intampla cu mine?Am un copil frumos destept si cuminte care vreau sa-l vad la locul lui. Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te cred ca iti este cumplit de greu. Cam ca unui peste pe uscat.

Pe langa ajutorul de specialitate, incearca sa vorbesti cu un prieten(a), sot, daca poti.

Apeleaza totusi urgent la un psihoterapeut.

Noi (eu si sotia), am gasit unul bun, care e si psihiatru. Ni s-a parut ce e mai bun totusi ca psihoterapeut, si suntem in continuare in cautare de psihiatru.

Dan Ghenea- iti spune ceva?-, Medicover Grozovici, tel 021/3101599. Poti, cred, chiar si Vineri, Luni, eventual.

Cat despre cum poti scapa de acest rau, n-are nici un rost sa te lupti cu el de una singura. Ai nevoie si de o persoana care sa te asculte si sa fie obiectiva, si sa identificati impreuna cauzele tensiunii interioare, te poate ajuta apoi sa-ti gestionezi, temperezi, etc, trairile.

Bafta, ca va fi bine! N-are nici un rost sa te sperii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc domnul adrianus dar eu sunt din provincie si cu deplasarea e cam greu.Oricum multumiri pt sfaturi dar nu cred ca o sa reusesc.Cred ca o sa ma sfarses incetul cu incetul pt ca vad ca nu reusesc nimic....................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu dobby, nu e topic dedicat tie :rot: calm down

 

daca trebuia neaparat sa iti bagi nasucul si pe aici trebuia sa zici ceva cu folos. miana are nevoie de ajutor, iar tie iti arde de joaca in topicul ei.

 

k

 

adhrianus, nu iti era tie adresat postul de sus al distinsului Marlboro. Nu te supara pe el.

 

miana, scuza-ma ca am postat aici fara sa incerc sa te ajut, dar chiar nu stiu cum te-am putea ajuta noi. Inteleg ca serviciul te solicita peste masura. E neaparat sa il pastrezi?!

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da imi este f necesar serviciul pt ca dupa 20 de ani de munca am ramas in somaj si dupa alti 2 ani am reusit sa-mi gasesc si eu servici.Nu este acelasi dar decat nimic mai bine acesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da imi este f necesar serviciul pt ca dupa 20 de ani de munca am ramas in somaj si dupa alti 2 ani am reusit sa-mi gasesc si eu servici.Nu este acelasi dar decat nimic mai bine acesta.

 

Poate nu e chiar asa, de vreme ce te termina psihic si cred eu ca si fizic. Incearca totusi ca acum, in timp ce iti tii acest loc de munca, sa iti cauti altceva mai putin solicitant.

Stiu, e usor de vorbit, greu de facut, dar sanatatea ta trebuie sa fie mai presus de orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca trebuia neaparat sa iti bagi nasucul si pe aici trebuia sa zici ceva cu folos.

adhrianus, nu iti era tie adresat postul de sus al distinsului Marlboro. Nu te supara pe el.

scuze, dar din titlul topicului si eu am crezut la fel :rot:

scuze pentru miana. sper sa-i fie bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca poate cineva sa ma inteleaga.De ce am starea asta de rau asa de accentuata ,pt ca practic asta ma sperie cel mai mult.Nu stiu oare pe acest forum nu pot sa gasesc un medic de specialitate care sa-mi raspunda la cateva intrebari "esentiale"pt. mine? Ar fi foarte bine .Nu stiti pe nimeni care sa poata sa-si rupa un sfert de ora din pretiosul sau timp ca sa-mi dea nister lamuriri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×